Menu

Přestane Ask toolbar z Javy obtěžovat 3 miliardy uživatelů?

14.06.2015 14:54 | Karel Kovar + Přidat komentář
Přestane Ask toolbar z Javy obtěžovat 3 miliardy uživatelů?

Přestane Ask toolbar z Javy obtěžovat 3 miliardy uživatelů? | foto: CHIP

Aktualizace Javy patří k nejotravnějším aktivitám, které je nutné na počítači provádět, navíc v sobě skrývá nepříjemnou past. Možná ale ne na dlouho?

Naprostá většina softwaru už v oblasti aktualizací dospěla do 21. století a přizpůsobila ji normálním uživatelům. Jednou z mála výjimek je stále java, která ač jeden nejděravějších softwarů má zároveň jednu z nejméně „přátelských“ metod aktualizací. A aby toho nebylo málo, pokud nejste při instalaci aktualizací pozorní, může se vám v prohlížeči objevit otravná lišta Ask toolbar. A zbavit se jí (a následků po její instalaci) není zrovna jednoduché. Ale možná se blýská na lepší časy, protože Microsoftu došla trpělivost a jeho bezpečnostní produkty budou tuto lištu označovat jako nežádoucí software:

http://www.microsoft.com/security/portal/threat/encyclopedia/entry.aspx?Name=BrowserModifier%3AWin32%2FAskToolbarNotifier&wa=wsignin1.0#tab=2

Myslíte, že to donutí softwarový gigant Oracle, aby se své Javě (kterou dle jejich tvrzení používá 3 miliardy zařízení) přestali obtěžovat lidi otravným toolbarem?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení