Menu

Příští týden končí nabídka výhodného upgradu na Windows 8

22.01.2013 04:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Příští týden končí nabídka výhodného upgradu na Windows 8

Příští týden končí nabídka výhodného upgradu na Windows 8 | foto: CHIP

S uvedením Windows 8 přišel Microsoft i s nabídkou velmi výhodného upgradu z verzí Windows XP, Vista a 7. Možnost pořídit si nejnovější verzi Windows Pro přibližně za 800 Kč ovšem vyprší na konci ledna.

Od 1. února začne Microsoft prodávat Windows 8 za standardní ceny a zpoplatněna bude i instalace doplňku Media Center Pack, který rozšíří funkce operačního systému o multimediální přehrávač a podporu přehrávání filmových DVD.

Ceny Windows 8 pro český trh zatím nebyly zveřejněny, ovšem pokud půjde o běžný přepočet z amerických dolarů, připravte si asi 4 000 Kč za upgrade na Windows 8 Pro, nebo cca 2 500 Kč za přechod na základní verzi Windows 8. Přechod z Windows 8 na verzi Pro přijde asi na 2 000 Kč a Windows 8 Media Center Pack pořídíte za cca 200 Kč. Je přitom ale velmi pravděpodobné, že výsledná cena u českých prodejců bude ještě o něco vyšší, zejména v případě balení s instalačním DVD. Opět se jedná o upgrade z Windows XP, Vista či 7.

Microsoft zároveň upozornil, že nebude možný upgrade na základní verzi Windows 8 v případě instalací do virtuálních strojů nebo jako druhého operačního systému počítače. Pro tyto typy instalací je třeba si pořídit verzi Windows 8 Pro. Zároveň končí možnost používat testovací verze Windows 8 (Devloper Preview, Customer Preview či Release Preview).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení