Menu

Přístup k diskům v síti

22.09.2016 06:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Přístup k diskům v síti

Přístup k diskům v síti | foto: CHIP

Pokud jste s počítačem s Windows 10 připojeni k síti, nic vám nebrání snadno a rychle využívat síťové disky pro ukládání dat.

Stačí k tomu jen malý trik – připojit síťový disk jako lokální.

Nejprve otevřete pomocí klávesové zkratky [Windows] + [S] vyhledávání a zde zadejte »tento«. Ve výsledcích vyhledávání klikněte na »Tento počítač« a poté ve stejnojmenném okně v horní části otevřete kartu »Počítač«. Nyní klikněte na tlačítko »Připojit síťovou jednotku« a v okně, které se objeví, můžete vedle položky »Jednotka« zvolit, pod jakým písmenem se vám bude disk v průzkumníkovi ukazovat. V sekci složka můžete přímo zadat cestu k síťovému disku nebo ho po kliknutí na tlačítko »Procházet« najít sami. Nezapomeňte přidat zatržítko k položce »Znovu připojit po přihlášení«, abyste po novém zapnutí počítače nemuseli disk připojovat znovu. Volbu potvrďte kliknutím na tlačítko »Dokončit«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení