Menu

Problémy s příjmem TV signálu můžete nahlásit přes nový formulář

24.07.2015 12:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Problémy s příjmem TV signálu můžete nahlásit přes nový formulář

Problémy s příjmem TV signálu můžete nahlásit přes nový formulář | foto: CHIP

Český telekomunikační úřad usnadnil nahlášení potíží s televizním signálem. K těm ve zcela výjimečných případech může docházet v souvislosti se spouštěním sítí LTE. 

Nově je k dispozici zjednodušený interaktivní PDF formulář, který doplňuje dosud existující prostředky pro hlášení rušení televizního signálu. Nejčastěji lidé problémy s příjmem televize oznamují telefonicky nebo e-mailem na příslušné oblastní pracoviště ČTÚ. Dále je možné využít formulářepro hlášení jakéhokoliv rušení rádiového příjmu. Nově zpřístupněný PDF formulář je ale podle ČTÚ jednodušší. ČTÚ jeho prostřednictvím získá jen informace nezbytné pro prověření situace.

Každým podnětem se ČTÚ zabývá. Z dlouhodobé statistiky vyplývá, že navzdory spouštění dalších vysílačů nepřibývá počet zjištěných případů rušení. Měsíčně jde o několik desítek zjištění. Důvodné je však jen zhruba každé druhé oznámení. Polovina závad připadá na vrub nedostatečné úrovně signálu nebo nedostatkům na straně přijímacích zařízení. Pravděpodobnost rušení vzrůstá v oblastech příjmu televizních kanálů 59 a 60, v oblastech s nižší úrovní signálu DVBT při použití aktivní pokojové nebo jakékoliv jiné náhražkové antény.

ČTÚ již při přípravě aukce kmitočtů pro širokopásmový mobilní internet pamatoval na riziko kolize signálu LTE s terestrickým digitálním vysíláním DVB-T a přijal celou řadu preventivních opatření. Mimo jiné již tehdy experimentálně ověřil dopad provozu sítě LTE v pásmu 800 MHz na příjem digitální televize, zřídil informativní sekci na svém webu, proškolil servisní firmy v problematice odstraňování rušení a informoval zástupce obecních samospráv o tom, jak při problémech s příjmem signálu postupovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Problém se signálem

    dnes 24.8.2021 je problém se signálem tv vysílání a nikde na internetu není zmínka o důvodu slabého signálu.
    Dotazuji se zda by tyto imformace neměly být přístupné na internetu.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení