Menu
CHIP Speedtest

Problémy s tiskárnou po Windows 10 Patchday: nejnovější aktualizace přináší opravu chyby

17.06.2020 14:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Problémy s tiskárnou po Windows 10 Patchday: nejnovější aktualizace přináší opravu chyby

Pravidelný měsíční Patchday pro Windows by měl řešit chyby a bezpečnostní mezery. Zkušení uživatelé ale vědí, že se také může něco pokazit. Aktuálně jde o chybu tisku.

Novými neplánovanými aktualizacemi se Microsoft snaží vše napravit. Druhé úterý v měsíci znají uživatelé Windows velice dobře. V tento den, nazývaný Microsoftem Patchday, jsou uživatelům distribuovány důležité měsíční aktualizace zabezpečení, které jsou nutné pro bezpečné používání Windows. Spolu s jejich aktualizací se však často vyskytnou nějaké problémy. Například červnové opravy přinesly mnoha uživatelům nečekané komplikace s tiskárnami.

A co se vlastně stalo? Na systémech s Windows 10 a instalovanými červnovými záplatami může nastat situace, že některé modely tiskáren nemohou tisknout. Také se v průběhu tisku mohou objevit neočekávané chybové zprávy a některé programy se poté, co uživatelé zadají požadavek tisku, jednoduše ukončí.

Microsoft problém analyzoval a nyní vydal kumulativní aktualizaci pro téměř všechny podporované verze systému Windows 10. Kumulativní updaty pro Windows 10 jsou k dispozici pro následující edice Windows 10, a to jak pro 32, tak i 64bitové verze:

  • Windows 10 2004
  • Windows 10 1903/1909
  • Windows 10 1809
  • Windows 10 1803

Kumulativní aktualizace umožní Windows 10 opět tisknout

patchday1

Updaty Windows jsou důležité z hlediska bezpečnosti systému.

Problémy způsobené opravami jsou obzvlášť nepříjemné, ale Microsoft zareagoval rychle a vzniklé chyby s tiskem se snaží řešit neplánovanými aktualizacemi. Pokud se s podobným problémem potýkáte, zkuste přejít do služby Windows Update a nainstalovat si nejnovější opravy. Poté by zase mělo vše fungovat jako předtím.

Aktualizace je nyní k dispozici pro Windows 10 od verze 1803. Nejnovější květnový update Windows 10 2004 ještě není vyřešený a Microsoft záplatu testuje pouze v okruhu verze preview. Očekává se ale, že brzy bude uvolněna i pro uživatele finální verze. U nejnovější aktualizace Microsoft zápasí s celou řadou dalších problémů, které budou pravděpodobně řešeny v následujících opravách.

Aktualizace by se uživatelům měly instalovat automaticky, pokud mají zapnutou příslušnou volbu v nastavení systému. Pokud jsou ve Windows 10 automatické aktualizace z jakéhokoliv důvodu vypnuté, je možné aktualizační balíky po stažení instalovat ručně. Odpovídající verze lze nalézt v Katalogu služby Microsoft Update. Do vyhledávacího pole lze zadat používanou verzi Windows 10, pro kterou se aktualizace vyhledává, a poté už jen vybrat ze zobrazeného seznamu a stáhnout odpovídající instalační balík.

patchday2

Katalog služby Microsoft Update poskytuje přehled aktualizačních balíků, které jsou k dispozici pro jednotlivé verze Windows 10.

Odstraňte případné problémy s tiskem

Nepříznivé vedlejší účinky bezpečnostních záplat z Patchday jsou nepříjemné. Microsoft ale zareagoval rychle a poskytl opravu pro řešení problémů s tiskem ve Windows 10. Každý uživatel, kterého se to týká, by měl rychle aktualizovat.

mohlo by vás také zajímat: update Windows 10 na verzi 2004 má řadu problémů – prozatím doporučujeme s aktualizací počkat


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.