Menu

Procesory Core pro stylové a ultratenké notebooky

24.05.2010 21:51 | Redakce Chip + Přidat komentář
Procesory Core pro stylové a ultratenké notebooky

Procesory Core pro stylové a ultratenké notebooky | foto: CHIP

Společnost Intel dnes představila nové procesory Intel Core - rodinu těchto procesorů rozšířila i o modely s nízkou spotřebou, které jsou vhodné pro stylové, ultratenké notebooky. Ultrapřenosné notebooky tak nabízejí vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterie a konektivitu.

Nové procesory vycházejí z 32nm výrobní technologie společnosti Intel – jsou o 32 % menší a nabízejí o 32 % vyšší výkon v odlehčeném a elegantním designu. Rovněž se vyznačují nižší spotřebou elektrické energie, a to až o více než 15 %.
Konkrétně jde o modely Intel Core i7-660UM, i5-540UM, i5-430UM a i3-330UM. Jejich TDP je 18 W. Jejich základní frekvence je 1,2 GHz (1,33 u nejvýkonnějšího modelu Core i7-660UM).
Procesory jsou vybavené funkcí Intel Turbo Boost Technology a dokážou tedy automaticky zvýšit výkon a přizpůsobit se pracovní zátěži. Model Intel Core i7-660UM tak pracuje až na frekvenci 2,4 GHz.
Jsou vybaveny i technologií Hyper-Threading. Díky grafice Intel HD Graphics nabídnou procesory grafiku a audiovizuální přehrávání ve vysokém rozlišení (HD).
Vedle toho nedávno představená čipová sada Mobile Intel 5 Series pro ULV notebooky rozšiřuje podporu široké škály audiovizuálních možností a vyšší ochranu dat i samotného počítače (technologie Intel Anti-Theft).
Očekává se, že výrobci notebooků jako Acer, Asus, Lenovo a MSI přijdou s více než 40 novými modely, které by se na trhu měly objevit počátkem června v různých cenových relacích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení