Menu

Profi nástroj pomůže opravit WiFi: freeware Wireshark objeví každý problém v síti

08.07.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Profi nástroj pomůže opravit WiFi: freeware Wireshark objeví každý problém v síti

Profi nástroj pomůže opravit WiFi: freeware Wireshark objeví každý problém v síti | foto: CHIP

WiFi nefunguje hladce nebo se přerušuje spojení? V takových případech je každá rada drahá. Nástroj pro analýzu sítě dokáže zázraky a vyřeší i přetrvávající problémy. Jedním z nejlepších na trhu je Wireshark.

Bojujete s pomalou WiFi a bez ohledu na všechny vaše pokusy nic nepomáhá. Wireshark je zcela profesionální nástroj, který provádí podrobnou analýzu sítě a rozhodně jej nebudete potřebovat každý den. Pokud ale hledáte například přetrvávající síťové problémy anebo se zabýváte jejím zabezpečením, je Wireshark tím pravým nástrojem k odhalení všech tajemství. Analýzu lze provádět různými způsoby. Obecně Wireshark sleduje a zaznamenává síťový provoz a jeho pomocí můžete výsledek poté i analyzovat.

V nové verzi 3.2.5 jsou základní rozhraní programu upgradována na aktuální verzi. Vývojáři také opravili chybu zabezpečení, která při používání programu vedla k extrémní spotřebě procesoru. Proto se všem uživatelům programu doporučuje včasná aktualizace.

Stáhněte si: Wireshark

wireshark-logo

Wireshark 3.2.5

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Wireshark (dříve známý jako Ethereal) je populární nástroj pro hloubkovou analýzu síťového provozu.

Stáhněte si

 

Výhody
kompatibilní se všemi důležitými protokoly
umožňuje detailní analýzu sítě
Nevýhody
komplikované ovládání

Wireshark: jaké jsou aktuální novinky

wireshark1

Nástroj pro hloubkovou analýzu sítě provádí detailní prozkoumání síťového provozu.

Pokud jste chtěli pomocí Wiresharku zaznamenávat datové pakety, museli jste ve Windows instalovat knihovnu WinPcap, sloužící pro sniffing. Už od verze 3.0 byl ve Wiresharku WinPcap nahrazen Npcapem, rychlejším a bezpečnějším řešením, které také nabízí více funkcí. Datové pakety nyní můžete zaznamenávat prostřednictvím WiFi rozhraní v monitorovacím režimu. Z toho je možné těžit i v jiných případech: nyní lze také například prozkoumávat datové pakety VPN protokolu WireGuard, pokud správně použijete odpovídající klíče.

Program má nyní nový instalační program, vylepšený tmavý režim a automatické updaty v prostředí macOS. Pomocí klávesové zkratky [Ctrl]+[C] mohou uživatelé Windows vybrat a exportovat několik paketů současně. K dispozici je také širší podpora protokolů, a to včetně QUIC a HTTP/2. Předem připravené profily lze importovat z archivů ZIP a filtry je možné vytvářet a aplikovat pouhým přetažením myší.

Povinný nástroj pro každého, kdo chce přesně vědět co se děje v jeho síti

Funkce analytického nástroje jsou rozsáhlé a protože jím lze také mnohé ovlivnit, není úplně vhodný pro začátečníky. Ti ani nejsou cílovou skupinou, pro které je určen. Pokud vás zajímá více podrobností o nových funkcích programu Wireshark 3.2.0, najdete je v poznámkách k vydání.

mohlo by vás také zajímat: lepší nastavení firewallu ve windows 10 pomocí dodatečného nástroje

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení