Menu
CHIP Speedtest

Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem

08.11.2018 13:00 | Milan Loucký
Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem

Cloudový kontrolér TP-Link Omada OC200 umožňuje profesionální centralizovanou správu Wi-Fi sítě až pro 50 přístupových bodů.

Je tak předurčen řídit bezdrátové sítě ve středně velkých firmách, kancelářských centrech, veřejných institucích, hotelech a větších penzionech, ale i ve školních budovách či pro veřejně přístupný internet na regionální úrovni.

Cloudový kontrolér TP-Link OC200 vytváří základ bezdrátových podnikových sítí a dokáže spravovat až 50 kompatibilních přístupových bodů současně z jednoho místa. Tak lze bezdrátovou síť libovolně rozšiřovat a posilovat bez nároků na IT. Kontrolér OC200 Omada zajišťuje monitoring sítě a poskytuje statistiky a grafické analýzy provozu v reálném čase. Jeho prostřednictvím lze rovněž provádět aktualizace firmwaru síťových prvků. K pohodlnému ovládání kontroléru odkudkoli pomocí mobilního telefonu slouží výrobcem zdarma poskytovaná aplikace Omada.

K bezpečnému připojování uživatelů v prostředích jako maloobchod, pohostinství, veřejná správa nebo školství slouží kaptivní portál, kde je pro povolení přístupu vyžadován určitý úkon, např. zadání údajů, vyjádření souhlasu s podmínkami užití nebo vložení přístupového kódu. Novinkou je autentizace přes SMS, která zjednodušuje proces připojení, a přihlašování přes Facebook, které zvyšuje hodnotu firemního profilu poskytovatele na této sociální síti. Vše je také v souladu s platným nařízením GDPR.

Cloudový kontroler OC200 je konstruovaný pro vysokou zátěž. V odolném kovovém šasi je instalovaná vysoce výkonná čipová sada. Jeho zapojení zjednodušuje napájení prostřednictvím Ethernetové přípojky (PoE) nebo microUSB. Kontrolér je vybavený také USB portem pro automatické zálohování.

 

 

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení