Menu

Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem

08.11.2018 13:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem

Profi správa Wi-Fi sítě cloudovým kontrolérem | foto: CHIP

Cloudový kontrolér TP-Link Omada OC200 umožňuje profesionální centralizovanou správu Wi-Fi sítě až pro 50 přístupových bodů.

Je tak předurčen řídit bezdrátové sítě ve středně velkých firmách, kancelářských centrech, veřejných institucích, hotelech a větších penzionech, ale i ve školních budovách či pro veřejně přístupný internet na regionální úrovni.

Cloudový kontrolér TP-Link OC200 vytváří základ bezdrátových podnikových sítí a dokáže spravovat až 50 kompatibilních přístupových bodů současně z jednoho místa. Tak lze bezdrátovou síť libovolně rozšiřovat a posilovat bez nároků na IT. Kontrolér OC200 Omada zajišťuje monitoring sítě a poskytuje statistiky a grafické analýzy provozu v reálném čase. Jeho prostřednictvím lze rovněž provádět aktualizace firmwaru síťových prvků. K pohodlnému ovládání kontroléru odkudkoli pomocí mobilního telefonu slouží výrobcem zdarma poskytovaná aplikace Omada.

K bezpečnému připojování uživatelů v prostředích jako maloobchod, pohostinství, veřejná správa nebo školství slouží kaptivní portál, kde je pro povolení přístupu vyžadován určitý úkon, např. zadání údajů, vyjádření souhlasu s podmínkami užití nebo vložení přístupového kódu. Novinkou je autentizace přes SMS, která zjednodušuje proces připojení, a přihlašování přes Facebook, které zvyšuje hodnotu firemního profilu poskytovatele na této sociální síti. Vše je také v souladu s platným nařízením GDPR.

Cloudový kontroler OC200 je konstruovaný pro vysokou zátěž. V odolném kovovém šasi je instalovaná vysoce výkonná čipová sada. Jeho zapojení zjednodušuje napájení prostřednictvím Ethernetové přípojky (PoE) nebo microUSB. Kontrolér je vybavený také USB portem pro automatické zálohování.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení