Menu

Prohnutý herní monitor s Quantum Dot

24.10.2016 12:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Prohnutý herní monitor s Quantum Dot

Prohnutý herní monitor s Quantum Dot | foto: CHIP

Samsung uvedl na trh nové prohnuté herní monitory vybavené technologií Quantum Dot, které mají rychlou dobu odezvy s a detailní prezentaci barev.

Prohnutý model (ve velikostech 24“ a 27“) monitoru CFG70 firmy Samsung je navržen speciálně pro profesionální hráče. Poprvé byl představen na veletrzích Gamescom 2016 a IFA 2016. Jako první prohnutý herní monitor na trhu využívající technologii Quantum Dot dokáže zprostředkovat zářivé a přesné barvy napříč 125% sRGB spektrem. Má kontrastní poměr 3000:1 a zdůrazňuje dříve skryté herní detaily ve světlém i tmavém prostředí.

Kombinace pokročilé technologie zamezující rozmazání obrazu a vlastního VA panelu zajišťuje monitoru CFG70 velmi rychlou dobu odezvy 1 ms (MPRT). Je vybaven vestavěnou technologií AMD FreeSync, která synchronizuje 144 Hz obnovovací frekvenci obrazovky s grafickou kartou AMD. Dochází tak ke snížení nejenom vstupní latence, ale i trhání obrazu a zpožďování při zobrazování interaktivního video obsahu.

Samsung vybavil monitor CFG70 celou řadou ovladačů, které uživatelům zjednoduší jeho nastavení. Oba monitory také disponují několika tlačítky na přední i zadní straně obrazovky a těmi lze snadno a rychle měnit nastavení.  Každý monitor před vyskladněním rovněž prochází důkladnou tovární kalibrací, aby byl plně kompatibilní se všemi FPS, RTS, RPG a AOS žánry. Design monitoru CFG70 s názvem “Super Arena” nabízí nejvyšší poměr zakřivení 1 800R a ultraširoký zorný úhel 178°. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení