Menu

Projektor s Wi-Fi konektivitou

18.04.2015 16:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Projektor s Wi-Fi konektivitou

Projektor s Wi-Fi konektivitou | foto: CHIP

Canon představil nový kompaktní projektor s podporou Wi-Fi. Jmenuje se XEED WUX500 a uživatelé k němu mohou snadno připojit řadu bezdrátových zařízení. 

za078-fsl-nahled

Canon XEED WUX500 umožňuje promítat obraz i multimediální obsah z více zdrojů, a to díky podpoře bezdrátového přenosu dat od více uživatelů – přímého i prostřednictvím počítačové sítě. Nový model navíc pro svůj provoz nevyžaduje připojení k osobnímu počítači – prezentace na jednom projektoru tak může probíhat přímo z paměťového zařízení USB.

Technologie pro skládání více obrazů vedle sebe s plynulým přechodem a s podporou korekce lichoběžníkového zkreslení umožňuje promítat s využitím až 9 projektorů ve 14 různých uspořádáních. Stačí jednotlivá zařízení zapojit do počítačové sítě.

Projektor je vhodným řešením pro širokou škálu nasazení. Najde uplatnění například v oblasti inženýrských a konstrukčních služeb, při simulaci a v řídících místnostech, v konferenčních centrech a zasedacích místnostech, v muzeích a v rámci turistických atrakcí i ve vysokoškolském prostředí. Nativní rozlišení modelu XEED WUX500 je WUXGA (1 920×1 200 pixelů), díky kterému výsledný obraz obsahuje čitelnější texty a jemnější grafiku.

Model XEED WUX500 se může pochlubit projekčním objektivem s konstantní světelností (f/2,8) v celém rozsahu zoomu. Podporuje také nový standard HDBaseT pro propojení různých multimediálních zařízení, který umožňuje přenos HD obsahu, zvuku i ovládacích signálů na velké vzdálenosti pomocí jednoho LAN kabelu. Tento síťový kabel může dosahovat délky až 100 metrů, a výrazně tak zvyšuje pohodlí při budování multimediálního prostředí. Uživatelé vedle nízké spotřeby (365 W) ocení i dlouhou životnost lampy, která při použití v režimu Eco vydrží bez nutnosti výměny až 5 000 hodin.

Projektor XEED WUX500 bude v prodeji v průběhu května 2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení