Menu

Proti smartphonům bez šance: Olympus vzdává podnikání s fotoaparáty

30.06.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Proti smartphonům bez šance: Olympus vzdává podnikání s fotoaparáty

Proti smartphonům bez šance: Olympus vzdává podnikání s fotoaparáty | foto: CHIP

Japonský výrobce Olympus oznámil, že se zbaví vlastní produkce fotoaparátů – kupující už by měl být připraven. Konkurence fotoaparátů mobilních telefonů Samsung, Apple, Huawei a dalších, které se neustále zlepšují, prostě byla nakonec příliš velká.

Japonský koncern Olympus se chce zbavit své tradiční oblasti, produkce fotoaparátů, a to poté, co tuto oblast zcela ovládly chytré telefony. Tuto divizi má převzít finanční investor Japan Industrial Partners. Společnosti to oznámily minulý týden ve středu.

Objem finančního přínosu divize fotoaparátů společnosti Olympus se neustále zmenšoval a naposledy přinesl pouze pět procent příjmů celé skupiny. Nyní se Olympus téměř výhradně zaměřuje na lékařské vybavení. Rozhodnutí zbavit se technologií fotoaparátů výrobce učinil poté, co divize tři po sobě jdoucí roky vykázala červená čísla. A to i přes to, že Olympus přijal přísná restrukturalizační opatření.

Olympus: bez šance proti Samsungu, Apple a dalším

olympuscameras1

Proti obrovské konkurenci fotoaparátů chytrých telefonů nakonec Olympus se svými fotoaparáty neměl šanci.

Olympus výslovně zdůraznil, že zlepšení fotoaparátů chytrých telefonů způsobilo rychlé zmenšení trhu s fotoaparáty. Díky kombinaci několika objektivů a softwarového zpracování nabízí špičkové modely smartphonů od společností Apple, Samsung, Huawei nebo Google stále lepší kvalitu snímků.

Dohoda o převzetí divize fotoaparátů Olympusu by měla být uzavřena na konci září. Skupina Japan Industrial Partners už před několika lety koupila od společnosti Sony její produkci notebooků a nadále v této oblasti podnikání pokračuje.

mohlo by vás také zajímat: top 10 srovnávací test fotosmartphonů

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení