Menu

Průměrný Čech má v chytrém mobilním telefonu 28 aplikací

06.05.2015 16:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Průměrný Čech má v chytrém mobilním telefonu 28 aplikací

Průměrný Čech má v chytrém mobilním telefonu 28 aplikací | foto: CHIP

U mobilních aplikací trávíme měsíčně 35 hodin a průměrný Čech má v chytrém mobilním telefonu 28 aplikací, 89 % z nich jsou neplacené. Vyplývá to z průzkumu netmonitor.cz a vývojářské společnosti STRV.

otvirak-nahled

Průměrný čas strávený s mobilními aplikacemi je 35 hodin měsíčně, tedy více než hodina denně, vyšlo z šetření české vývojářské společnosti STRV, ta se věnuje výhradně segmentu mobilních aplikací. Prostřednictvím aplikací Češi, stejně jako jinde ve světě, nejčastěji prohlížejí sociální sítě nebo hrají hry. Těmto aktivitám věnují více než 21 minut denně. Dle posledního výzkumu netmonitor.cz vlastní chytrý mobilní telefon v současné době 59 % Čechů starších 15 let.

Kromě sociálních sítí a her využívají Češi aplikace pro účely komunikace, jedná se o aplikace typu Viber či WhatsApp. Rozdíl mezi časem stráveným u sociálních sítí je relativně velký. U komunikačních aplikací tráví méně než čtyři minuty, na sociálních sítích pomalu 11 minut denně. Dále se z pohledu popularity užívání umístily aplikace zaměřené na produktivitu, nakupování a zpravodajství.

Průměrný Brit má 8 placených aplikací, Němec 6, Čech jen 3

V chytrém telefonu průměrného Čecha se vyskytují převážně aplikace, které jsou zdarma. Z průměrných 28 aplikací jsou pouze tři aplikace placené. V mezinárodním srovnání tak Češi šetří na aplikacích více než většina Evropy. V mezinárodního výzkumu společnosti Google vyšlo, že průměrný Brit má v mobilním telefonu 8 placených aplikací, Němec 6, Polák 4, ale třeba Nor až 9 placených mobilních aplikací. V porovnání dat STRV a společnosti Google se ukazuje, že podobný počet placených aplikací jako Češi mají v Evropě Francouzi, Španělé a Finové. Méně pak například Ukrajinci, Rumuni nebo Italové. Například průměrný Američan má v mobilním telefonu 8 placených aplikací.

Nejstahovanější aplikací je Facebook Messenger 

Češi v posledních letech nejvíce stahují aplikaci Facebook Messenger, která je pro nejrozšířenější mobilní platformy iOS a Android zdarma. Češi používající mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS mají na výběr z jeden a půl milionu mobilních aplikací. Menší výběr je následně pro platformy Windows a BlackBerry, kdy Windows Phone Store nabízí oproti Google Play (Android) pouhou pětinu aplikací, tedy kolem 300 tisíc. Nejmenší nabídku pak nabízí  BlackBerry World s 200 tisíci aplikacemi.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení