Menu

První 13,3“ čtečka pro zobrazování CAD výkresů

03.12.2013 11:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První 13,3“ čtečka pro zobrazování CAD výkresů

První 13,3“ čtečka pro zobrazování CAD výkresů | foto: CHIP

Displej E Ink Fina bude první EPD displej s tenkým sklem postaveným na technologii Thin Film Transistor (TFT), který vstoupí do sériové výroby. Ve spojení s tím firma PocketBook oznámila své první zařízení, na kterém bude Fina ePaper implementován, Jde o PocketBook CAD Reader, tedy čtečku pro zobrazování CAD výkresů.

cad-reader-04-nahled Společnost E Ink Holdings oznámila blížící se představení nové  technologie tenkého a lehkého elektronického papíru (EPD) – displeje  E Ink Fina. Fina bude první EPD displej s tenkým sklem postaveným na technologii Thin Film Transistor (TFT), který vstoupí do sériové výroby. Firma PocketBook ho použije pro svoji čtečku PocketBook CAD Reader. Jedná se o vůbec první zařízení určené speciálně pro zobrazování výkresů vytvořených v aplikaci AutoCAD od společnosti Autodesk.

Fina je TFT technologie, která využívá velmi tenkou skleněnou vrstvu a umožňuje tak konstrukci produktů, které jsou mnohem lehčí a tenčí, než displeje s běžnými LCD displeji. Zobrazovač Fina váží polovinu toho, co ekvivalent na bázi TFT a je o 50% tenčí. Tyto vlastnosti jsou důležité zejména pro mobilní produkty, které vyžadují větší zobrazovací plochu. 13,3“ displej Fina, instalovaný v PocketBook CAD Reader, váží jen přibližně 60 gramů.

cad-reader-05-nahled

Kromě inovativní zobrazovací technologie nabídne PocketBook CAD Reader výkonný dvoujádrový 1GHz procesor a operační systém Android 4.0.4. Operační paměť o velikosti 2 GB RAM napomáhá rychlému běhu přístroje a pro data je připraveno úložiště o kapacitě 16 GB. PocketBook CAD Reader přichází s vestavěným rozhraním WiFi a 3G modulem, 8000 mAh dobíjecí baterií a předinstalovanou CAD aplikací. PocketBook CAD Reader pojme až 200 projektů výkresové dokumentace. Použitý dotykový displej v kombinaci s přesným digitizérem Wacom umožňuje úpravu detailů ve výkresech kombinací doteků a práce se stylusem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení