Menu

První 8TB disk napájený jen z USB portu

08.04.2016 14:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První 8TB disk napájený jen z USB portu

První 8TB disk napájený jen z USB portu | foto: CHIP

Seagate Innov8 je prvním externím diskem o velikosti 3,5“, k jehož napájení stačí pouze USB port. Disk kromě netradičního industriálního designu upoutá i obří úložnou kapacitou 8 TB.

Většina dnešní spotřební elektroniky stále vyžaduje externí zdroj energie. S rozvojem technologie USB 3.1 ale začínají přední výrobci spoléhat na řešení, která vystačí jen s jedním typem připojení pro všechno. Díky nové technologii Seagate nazvané Ignition Boost je externí disk Innov8 prvním 8TB diskem na světě, který ke svému napájení nepotřebuje připojení do elektrické zásuvky a dokáže se napájet pouze prostřednictvím portu USB 3.1 v notebooku nebo PC.

Uživatelé jednoduše připojí disk prostřednictvím oboustranného konektoru USB-C a získají prostor pro ukládání ohromného množství dat. Innov8 disponuje hliníkovým pouzdrem a díky svému zpracování a designu je možné jej umístit horizontálně nebo vertikálně. Disk se dodává s programem Dashboard, který uživatelům nabízí zálohu dat na vyžádání jedním kliknutím nebo možnost zálohu naplánovat.

Seagate Innov8 bude v USA dostupný během dubna za $349 na webu Seagate.com, Amazonu a u prémiových resellerů. Dostupnost a ceny pro ČR a SR zatím nebyly oznámeny.

innov8-hero-right(1)-nahled

Technické parametry:

Kapacita

8 TB

Rozměry

208 x 123,6 x 36 mm

Hmotnost

1,5 kg

Systémové požadavky

Počítač s konektorem USB typu C a systémem Windows 8 a vyšším nebo Mac OS X 10.11 a vyšším

Požadavky zálohovací aplikace Seagate Mobile Backup

iOS 7 a vyšší nebo Android 2.3 a vyšší

Obsah balení

Externí disk 8 TB

Kabel USB-C

Stručný manuál

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení