Menu
CHIP Speedtest

První chytré telefony Huawei získaly Android 10: tyto modely jsou vybaveny novým EMUI 10

18.11.2019 06:05 | Jiří Palyza
První chytré telefony Huawei získaly Android 10: tyto modely jsou vybaveny novým EMUI 10

První smartphony Huawei získají finální verzi nového operačního systému Android 10 s prostředím EMUI 10. Pro některé z dalších modelů je už k dispozici alespoň beta verze.

Podle informací dobře informovaného blogera Caschyho prozatím získaly nový EMUI 10 modely smartphonů Huawei Mate 20 Pro a P30 Pro. P30 bude pravděpodobně v blízké budoucnosti dodán s novou aktualizací. Nejprve to vypadalo, že aktualizaci modelů Mate Huawei plánoval až na prosinec – a měla být vydána spolu s listopadovým updatem. Nyní to vypadá, že vlajkové modely budou aktualizací vybaveny ve stejnou dobu.

Přesto pozor: aktualizace ještě není k dispozici běžnou metodou prostřednictvím systémových nastavení. Podobně jako v případě beta verze aktualizaci obdržíte zatím pouze prostřednictvím aplikace HiCare. V nastavení operačního systému se Android 10 s číslem verze 10.0.0.168 ještě neobjeví.

Rozšířený update s kapacitou 4,5 GB ještě není k dispozici prostřednictvím standardní metody aktualizací OTA – to se ale brzy může změnit. Přesto je ale okamžitě k dispozici také všem majitelům vlajkových modelů, kteří se nezúčastnili beta-programu. Proto se nejnovější aktualizace pro odpovídající modely Huawei od beta-verze liší tím, že k Androidu verze 10 Q mají přístup všichni uživatelé. Tím vlastně končí exkluzivita EMUI 10 pouze pro beta testery.
Aktualizace softwaru jsou vždy distribuovány postupně, takže uživatelé jiných modelů chytrých telefonů musí být trpěliví. V níže uvedeném seznamu najdete smartphony Huawei, pro které již bylo spuštěno zavádění systému Android 10. Podíváme se na modely, u nichž se očekává aktualizace.

Pro tyto chytré telefony Huawei je Android 10 už k dispozici

huaweiemui10-ilu

Nejnovější operační systém Android 10 je k dispozici pro následující typy smartphonů Huawei.

  • Huawei Mate 20 Pro : vlajková loď několika posledních let modelové řady Mate je prvním chytrým telefonem, který je k dispozici s Androidem 10 Q s nejnovějším prostředím EMUI 10.
  • Huawei P30 Pro : nejnovější top model Huawei s licencovaným Androidem byl v posledních dnech také vybaven Androidem 10 Q s nejnovějším EMUI 10.
  • Huawei P30 : menší sourozenec modelu P30 Pro musí chvíli počkat: pro něj Android 10 Q ještě není k dispozici ke stažení. To by však nemělo trvat dlouho. Obvykle stačí jen pár úprav a nastavení pro přizpůsobení softwaru z modelu Pro pro běžný model.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení