Menu

Pustí hackeři vězně na svobodu?

20.02.2023 09:49 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Pustí hackeři vězně na svobodu?

Pustí hackeři vězně na svobodu? | foto: Pixabay

Ministerstvo spravedlnosti a Vězeňská služba se opakovaně potýkají s hackerskými útoky

V uplynulém týdnu zaznamenaly webové stránky, internetové služby a informační systémy Ministerstva spravedlnosti ČR a Vězeňské služby ČR několikahodinové výpadky. Jejich příčinou byly kybernetické útoky typu DDoS, kterými hackeři odstavili například vysoce navštěvovaný portál Justice.cz.

Výpadek měly také databáze soudních jednání, insolvenční rejstřík, weby jednotlivých soudů, stejně jako například e-mailové služby postižených úřadů.

Na odvrácení útoků spolupracovali dodavatelé napadených systémů společně s Národním úřadem pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) a vždy se po několika hodinách podařilo navrátit napadené služby k běžnému provozu. Styl útoků se ale v čase mění a hackeři se opakovaně vracejí.

Letošní rok jde již o několikátou sérii masivních kybernetických útoků na různé orgány české státní správy. Například hned na začátku ledna, během prvního kola prezidentských voleb, napadli hackeři weby Českého statistického úřadu a Ministerstva vnitra.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení