Menu

QNAP přidává do NAS serverů multimediální funkce

06.02.2013 11:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
QNAP přidává do NAS serverů multimediální funkce

QNAP přidává do NAS serverů multimediální funkce | foto: CHIP

NAS servery společnosti QNAP Systems mají nové multimediální funkce HD Station a mohou se tedy proměnit na výkonná multimediální centra s velkou datovou kapacitou. Funkce TV Station podporuje připojení externího TV tuneru a možnost nahrávání a sledování TV pořadů v síti.

Nedávno přestavené NAS servery Turbo NAS TS-x69L, které jsou dostupné ve verzi se 2, 4, 5,6, nebo osmi disky, mohou nyní využít vestavěného portu HDMI a díky funkci HD Station se z nich mohou stát výkonná multimediální centra. Jejich uživatelé si mohou na televizoru pustit HD videa mnoha formátů, fotografie, nebo hudbu. Mohou také využít prohlížeč Google Chrome a pustit si videa z YouTube. Funkce HD station je k dispozici zdarma.

Kromě toho je možné rozšířit funkce NAS serveru, aby sloužila i jako „TV Station“. Uživatelé domácí sítě pak mohou po připojení USB DVT-T tuneru do serveru sledovat po síti televizní vysílání, nahrávat ho a prohlížet. Nastavení časování záznamu probíhá přes jednoduché webové rozhraní, které umožňuje také přistupovat k nahraným video souborům a přehrávat je.  Výhodou takového řešení je, že nastavení můžete provést „na dálku“ odkudkoliv, kde máte přístup k internetu.

Pro ovládání serveru Turbo NAS lze využít několik možností, mezi které patří dálkové ovládání QNAP IR, MCE dálkových ovládání, bezdrátová klávesnice, myš, nebo mobilní zařízení s aplikací Qremote. Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

HD Station a TV Station podporují modely řad TS-x69 Pro a TS-x69L s firmwarem verze 3.8.1 a vyšším. Konkrétně se jedná o TS-869 Pro, TS-669 Pro, TS-569 Pro, TS-469 Pro, TS-269 Pro, TS-869L, TS-669L, TS-569L, TS-469L a TS-269L.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení