Menu

QNAP vyrukovala s QTS 4.3.4 Beta

10.11.2017 11:28 | Milan Loucký + Přidat komentář
QNAP vyrukovala s QTS 4.3.4 Beta

QNAP vyrukovala s QTS 4.3.4 Beta | foto: CHIP

QTS 4.3.4 beta představuje chytrý operační systém pro NAS s důrazem na významné funkce úložiště. Nejatraktivnější výhodou systému QTS 4.3.4 je snížení požadavků na minimální instalovanou operační paměť pro snímky (snapshoty) na 1 GB RAM.

Mezi hlavní nové funkce a vylepšení patří nový správce úložiště a snímků, globální technologie SSD cache, možnost aplikace File Station procházet obsah snímků a řídit přímý přístup k souborům na mobilních telefonech a komplexní řešení správy souborů. Přidána byla také podpora pro výpočty s pomocí GPU, podpora 360stupňových fotografií a videí, vícezónové ovládání multimédií, streamování v mediálním přehrávači VLC a mnohem více.

Hlavní nové aplikace a funkce v systému QTS 4.3.4:

 • Nový správce úložiště a snímků: Podtrhuje současný význam správce úložiště a ochranu snímků s komplexnějším a intuitivním designem uživatelského rozhraní. Svazky a jednotky LUN lze snadno identifikovat; všechny verze snímků a doba nejnovějších snímků je přesně zaznamenaná.
 • Snímky pro NAS s procesory ARM: Snímky na základě bloku poskytují rychlé a snadné zálohování dat a řešení obnovení pro ochranu před ztrátou dat a potenciálními útoky malwaru. QNAP NAS servery s procesory AnnapurnaLabs dokáží podporovat snímky, i když mají pouze 1 GB paměti RAM, díky čemuž je ochrana snímků ještě dostupnější pro uživatele základních řad NAS.
 • Sdílená složka snímků: Obsahuje pouze jednu sdílenou složku na jednotlivém svazku pro zkrácení doby obnovení jednotlivých složek během několika sekund.
 • Globální technologie zrychlení pomocí SSD cache: Sdílí jednotlivý svazek SSD / RAID v rámci všech svazků / jednotek iSCSI LUN pro mezipaměť pouze ke čtení nebo čtení-zápis pro flexibilní rovnováhu efektivity a kapacity.
 • RAID 50/60: Pomáhá zajistit rovnováhu mezi kapacitou, ochranou a výkonností vysokokapacitního NAS s více než šesti disky.
 • Inteligentní automatické vrstvení Qtier 2.0: Qtier lze nakonfigurovat kdykoli; přináší možnost IO Aware pro vrstvené úložiště SSD za účelem zachování rezervované kapacity typu mezipaměti pro zpracovávání nárazových vstupů a výstupů v reálném čase.
 • File Station podporuje přímý přístup USB k mobilním zařízením: Připojujte mobilní zařízení k NAS a začněte ukládat, spravovat a sdílet mobilní média v aplikaci File Station. Obsah snímků lze procházet také přímo v aplikaci File Station.
 • Celkové řešení pro správu digitálních souborů: OCR Converter extrahuje text z obrázků; Qsync umožňuje synchronizaci souborů napříč zařízeními pro optimální týmovou práci; Qsirch usnadňuje fulltextové vyhledávání v souborech a Qfiling automatizuje organizaci souborů. Od ukládání, přes správu, digitalizaci, synchronizaci, hledání až po archivaci souborů podporuje QNAP pracovní postupy správy souborů s přidanou hodnotou.
 • Výpočty akcelerované pomocí GPU s PCIe grafickými kartami: Grafické karty pomáhají zlepšovat efektivitu systému QTS pro zpracování obrazu; uživatelé mohou využít HDMI port na grafické kartě pro zobrazování HD Station nebo Linux Station; GPU passthrough posiluje možnosti virtuálních počítačů v aplikaci Virtualization Station.
 • Hybrid Backup Sync – oficiální představení: Konsoliduje zálohování, obnovení a synchronizaci, takže je převod dat na místní a vzdálená úložiště a do cloudového prostředí mnohem snadnější.
 • Qboost: Nástroj pro optimalizaci NAS pomáhá monitorovat prostředky paměti, uvolňovat systémové prostředky a plánovat aplikace pro zrychlení produktivity.
 • Podpora 360stupňových fotografií a videí: File Station, Photo Station a Video Station podporuje 360stupňové zobrazování fotografií a videí; Qfile, Qphoto a Qvideo rovněž podporují zobrazování 360stupňového formátu.
 • Streamování médií na přehrávači VLC Player: Uživatelé si mohou nainstalovat QVHelper na svém počítači pro streamování multimediálních souborů z QNAP NAS na přehrávač VLC player.
 • Cinema28 vícezónové ovládání médií: Centrální správa souborů na NAS pro streamování na připojených zařízeních prostřednictvím HDMI, USB, Bluetooth, DLNA, Apple TV, Chromecast a více.
 • IoT na privátním cloudu: QButton využívá akcí tlačítek dálkového ovládání QNAP (RM-IR004) pro zobrazování hudebních přehrávačů, zobrazování kanálu monitorování nebo restartování / vypínání NAS. QIoT Suite Lite nabízí praktické moduly vývoje IoT pro zrychlení implementace a ukládá data IoT na QNAP NAS. IFTTT Agent umožňuje vytváření apletů pro připojení nejrůznějších zařízení / služeb přes internet pro jednoduché, ale výkonné pracovní postupy napříč aplikacemi. Zjistěte

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení