Menu

Ransomware CryptoLocker stále hrozí

25.02.2014 11:35 | Karel Kovar + Přidat komentář
Ransomware CryptoLocker stále hrozí

Ransomware CryptoLocker stále hrozí | foto: CHIP

Podle amerického Internet Security týmu CERT se rychle šíří CryptoLocker, což je malware, který kóduje soubory a dekóduje je zpět jen za úplatu.

Tento vyděračský malware je distribuován prostřednictvím botnetů a e-mailových příloh a po průniku na počítač oběti zakóduje soubory na téměř všech datových nosičích, včetně lokálních nebo NAS disků, připojených cloudových disků stejně jako USB pamětí, které jsou k počítači připojeny. CryptoLocker požaduje za prozrazení hesla k odšifrování souborů 300 dolarů, ale postiženým nedoporučujeme platit. Na internetu totiž existuje celá řada stránek bezpečnostních firem, radící jak se tohoto malwaru zbavit. Německy mluvící uživatelé najdou pomoc na webu www.botfrei.de, rady v angličtině pak na webu firmy Sophos (http://jdem.cz/9kxq3).

clocker-scr-nahled

Cryptolocker – vyděračský malware. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení