Menu

Raspberry Pi: lepší napájení USB portů

16.09.2018 11:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Raspberry Pi: lepší napájení USB portů

Raspberry Pi: lepší napájení USB portů | foto: CHIP

Externí pevné disky připojené prostřednictvím USB portu k minipočítači Raspberry Pi mají často problém s nedostatečným napájením. 

Protože motor externího pevného disku neobdrží dostatek energie, systém ho často ani nerozpozná. Problém se týká i 3,5“ disků, které mají dodatečné napájení. Pro tento případ ale existuje malý trik, který výrazně zvýší nabíjecí proud na USB portu tohoto minipočítače. V operačním systému Raspbian otevřete soubor »/boot/config.txt«, a to příkazem „sudo nano /boot/config.txt“. Přejděte na konec tohoto souboru a vložte do něj řádek „max_usb_current=1“. Následně soubor uložte stiskem kombinace kláves [Ctrl] + [O], [Return], [Ctrl] + [X]. Poté operační systém restartujte příkazem „sudo reboot“, aby se nový parametr mohl v operačním systému projevit. Odstraněním tohoto limitu na USB portu byste měli zabránit problémům s rozpoznáním externího disku, protože bude mít dostatek energie.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení