Menu

Rekordní frekvence procesoru

11.10.2012 10:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Rekordní frekvence procesoru

Rekordní frekvence procesoru | foto: CHIP

Společnost MSI oznámila dosažení světového rekordu procesorů AMD A10. Nově uvedený napájecí systém DigitALL ve spojení s Military Class III součástkami základní desky socketu FM2 pomohly ustanovit rekord na 7,422 GHz. Rekordu bylo dosaženo pod tekutým dusíkem na nové základní desce FM2-A85XA-G65.

Nový procesor Trinity označuje AMD jako APU (z anglického Accelerated Processing Unit). Jde tedy o čip, do kterého je integrováno jádro CPU a GPU, tedy grafická část.

AMD A10-5800K Black Edition je pak čtyřjádrový procesor s frekvencí 3,8 GHz. Tato frekvence se za normálních okolností může zvýšit až na 4,2 GHz (Tutboboost). Integrovaná je grafika AMD Radeon HD 7660D.

Základní deska FM2-A85XA-G65 umožňuje zmáčknutím tlačítka OC Genie II navýšit celkový výkon procesorové jednotky, stejně jako výkon grafického jádra a pamětí. Další zvýšení grafického výkonu je možné pomocí technologií AMD CrossFire a Dual Graphics.

S touto základní deskou se podařilo dosáhnout rekordní frekvence 7 422 MHz. Důležitou roli pro dosažení rekordu hrály certifikované součástky, vlastní generátor taktu stejně jako podpora AMP i XMP pamětí. Rekord naleznete zde http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2537890.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení