Menu

Revoluční aktualizace WhatsAppu: nyní můžete upravit odeslané zprávy

23.05.2023 13:45 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Revoluční aktualizace WhatsAppu: nyní můžete upravit odeslané zprávy

Revoluční aktualizace WhatsAppu: nyní můžete upravit odeslané zprávy | foto: PxHere

WhatsApp je jedna z nejpopulárnějších aplikací pro komunikaci prostřednictvím zpráv. Nyní přichází s s dlouho očekávanou funkcí, která umožňuje uživatelům upravit již odeslané zprávy.

Tato nová funkce byla představena v nejnovější aktualizaci pro uživatele operačního systému iOS, což znamená, že zatím je dostupná pouze pro uživatele iPhone. Na Android dorazí co nevidět, jakmile dojde k lehkému redesignu kontextového menu v aplikaci pro Android.

WhatsApp umožní upravovat zprávy

Možnost upravit již odeslanou zprávu patřila k největším požadavkům mnoha uživatelů WhatsAppu po dlouhou dobu. Dříve, pokud uživatel po odeslání zprávy zjistil překlepy, chyby nebo nepřesnosti, neměl žádnou možnost je opravit. To mohlo vést k nedorozuměním a zmatečným situacím mezi vašimi kontakty.

S novou funkcí upravit odeslanou zprávu se toto omezení konečně odstraňuje. Uživatelé na iOS mohou jednoduše stisknout a podržet odeslanou zprávu a vybrat možnost „Upravit“. Poté se otevře editor textu, který umožňuje úpravu textu, změnu slov či přidání chybějících informací. Po provedení požadovaných úprav uživatel jednoduše stiskne tlačítko „Odeslat“ a upravená zpráva nahradí původní verzi ve skupině nebo konverzaci. 

Názorná ukázka nové funkce | Zdroj: WhatsApp / oficiální press kit

Názorná ukázka nové funkce | Zdroj: WhatsApp / oficiální press kit

Je důležité myslet na to, že tato funkce bude u každé zprávy dostupná pouze po dobu 15 minut od odeslání. Určitě tak nebudete moci upravovat zprávy zpětně po několik hodin nebo dní.

Mnoho uživatelů WhatsAppu již vyjádřilo svou radost a spokojenost s tímto vylepšením, které usnadňuje komunikaci a umožňuje jim rychle opravit případné chyby. Na oficiálním blogu WhatsApp informuje, že aktualizace už je v oběhu: Tuto funkci jsme už začali zavádět u uživatelů po celém světě. Během nadcházejících týdnů by ji měli mít k dispozici všichni.“

Zdroj: Blog WhatsApp

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení