Menu

Rio Media: DVB-T v kabelové síti

11.10.2010 03:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Rio Media: DVB-T v kabelové síti

Rio Media: DVB-T v kabelové síti | foto: CHIP

Od 27. září 2010 mají zákazníci kabelové televize v Olomouci a Prostějově, jako první průkopníci v rámci sítě RIO Media, možnost přijímat televizní programy dvojí cestou – buď jako analogové vysílání, nebo digitálně ve formátu DVB-T.

Vysílání v digitálním formátu DVB-T doplňuje stávající analogové vysílání, takže v televizoru stačí pouze přepnout zdroj signálu z AV na DTV nebo naopak. Kdo již má moderní televizor, vybavený DVB-T tunerem, nemusí do zkvalitnění příjmu obrazu nic investovat, kdo je spokojen se stávajícím analogovým vysíláním a má starší televizor pouze s analogovým tunerem, není nucen do investice do zařízení a může televizní programy přijímat jako doposud. 

Ke změně dochází u prémiové nabídky AV Premium, kde jsou prémiové programy nadále plně převedeny do digitálního formátu v kódované formě, a proto jsou diváci prémiových programů HBO vybavováni na náklady společnosti RIO Media dekódovacími kartami a zařízeními, nutnými pro příjem těchto programů.

Nová služba bude postupně představena v dalších deseti městech České republiky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení