Tip: jak vyčistit mobil od největších žroutů paměti – skoncujte s nepotřebnými soubory
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Výzkumníci z Elektrotechnické fakulty ČVUT vytvořili milé vánoční video, ve kterém jsou hlavními účinkujícími roboti z vědeckých pracovišť a kateder Fakulty. A zajímavý je i videodokument ilustrující samotnou přípravu a tvorbu vánočního videa. Oboje stojí za zhlédnutí.
Robot se automaticky nerovná robota a práce, ale toto slovo se může právě naopak spojovat s lehkostí, hravostí a pohodou. Takto přistoupili výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT k natočení svého vánočního videa, kterým chtějí popřát šťastné a veselé Vánoce. Zároveň se snaží ukázat to nejlepší, co Fakulta elektrotechnická ČVUT v oblasti robotiky může aktuálně nabídnout. Natáčení proběhlo v prostorách Kampusu na Karlově náměstí v Zengerově posluchárně a jejím předsálí. Ve videu účinkují: „robopsi“ SPOT, hexapodi Scarab a Daisy, pásový robot Charlie, kolový robot Husky, balancující robot SK80, humanoidní roboti iCub, Pepper, Nao a Ludvík složený z LEGO, dron X500 a LEGO robot hrající na klávesy. A samozřejmě výzkumníci a výzkumnice z Fakulty elektrotechnické ČVUT.
Ke stromečku v předsálí Zengerovy posluchárny na Karlově náměstí se podařilo přivést roboty hned z několika vědeckých pracovišť. Foto: ČVUT FEL
Příběh videa si pohrává s autonomním chováním robotů, nicméně za jejich jakoby samostatnými pohyby a tancem stojí hodiny práce jejich programátorů a operátorů. Za příklad může sloužit humanoidní robot Pepper, který ve videu imituje hraní na píšťalu a jehož pohyby bylo potřeba předem naprogramovat.
Video vzniklo v produkci společnosti baohaus producenta Olivera McGillicka a režírovali ho Oliver Beaujard a Nina Zardalishvili. Kameramanem byl Daniel Hotový.
Shlédnout samotné video můžete zde. A nenechte si ujít ani dokument ilustrující tvorbu tohoto osobitého vánočního přání.
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
Pomocí PowerShellu si můžete nechat vygenerovat zprávu o stavu baterie vašeho notebooku,…
Tento levný a praktický doplněk vyřeší většinu problémů, které ztěžují život majitelům…
Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického…
Na rozhraní, které by umožnilo ovládat počítač myšlenkou, Neuralink Elona Muska pracuje už…
Microsoft je jedním z prvních poskytovatelů internetových vyhledávačů, který do vyhledávání…
Varovat před povodněmi pomáhá umělá inteligence. Google svou platformu Flood Hub sdružující…