Menu

Roboti slaví Vánoce

17.12.2021 11:50 | Josef Mika + Přidat komentář
Roboti slaví Vánoce

Roboti slaví Vánoce | foto: obr.: ČVUT FEL

Výzkumníci z Elektrotechnické fakulty ČVUT vytvořili milé vánoční video, ve kterém jsou hlavními účinkujícími roboti z vědeckých pracovišť a kateder Fakulty. A zajímavý je i videodokument ilustrující samotnou přípravu a tvorbu vánočního videa. Oboje stojí za zhlédnutí.

Robot se automaticky nerovná robota a práce, ale toto slovo se může právě naopak spojovat s lehkostí, hravostí a pohodou. Takto přistoupili výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT k natočení svého vánočního videa, kterým chtějí popřát šťastné a veselé Vánoce. Zároveň se snaží ukázat to nejlepší, co Fakulta elektrotechnická ČVUT v oblasti robotiky může aktuálně nabídnout. Natáčení proběhlo v prostorách Kampusu na Karlově náměstí v Zengerově posluchárně a jejím předsálí. Ve videu účinkují: „robopsi“ SPOT, hexapodi Scarab a Daisy, pásový robot Charlie, kolový robot Husky, balancující robot SK80, humanoidní roboti iCub, Pepper, Nao a Ludvík složený z LEGO, dron X500 a LEGO robot hrající na klávesy. A samozřejmě výzkumníci a výzkumnice z Fakulty elektrotechnické ČVUT.

fel-cvut-vaoce-the-maging-of-4

Ke stromečku v předsálí Zengerovy posluchárny na Karlově náměstí se podařilo přivést roboty hned z několika vědeckých pracovišť. Foto: ČVUT FEL

Příběh videa si pohrává s autonomním chováním robotů, nicméně za jejich jakoby samostatnými pohyby a tancem stojí hodiny práce jejich programátorů a operátorů. Za příklad může sloužit humanoidní robot Pepper, který ve videu imituje hraní na píšťalu a jehož pohyby bylo potřeba předem naprogramovat.

Video vzniklo v produkci společnosti baohaus producenta Olivera McGillicka a režírovali ho Oliver Beaujard a Nina Zardalishvili. Kameramanem byl Daniel Hotový.

Shlédnout samotné video můžete zde. A nenechte si ujít ani dokument ilustrující tvorbu tohoto osobitého vánočního přání.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení