Menu

Rychlá implementace nových 5G procesorů u realme

21.01.2021 10:50 | Josef Mika + Přidat komentář
Rychlá implementace nových 5G procesorů u realme

Rychlá implementace nových 5G procesorů u realme | foto: realme

Výrobce čipů MediaTek koncem loňského roku ohlásil nový špičkový CPU s označením Dimensity 1200. Už brzy se objeví v nových telefonech.

Dimesity 1200 se vyrábí moderní 6nm technologií a využívá čtyři jádra Cortex-A78 a stejný počet jader Cortex-A55. Pro výrobce nových smartphonů je důležité, že obsahuje integrovaný 5G modem. Nechybí podpora Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 a přehrávání obsahu v HDR10+. Telefony vybavené tímto čipsetem zvládnou natáčet 4K videa při 60 FPS a mohou využívat nejrůznější funkce fotoaparátů založené na umělé inteligenci. Z dalších specifikací zaujme podpora až 168Hz obnovovací frekvence u displeje s rozlišením Full HD+, případně 90 Hz u QHD+ rozlišení. Pětijádrový CPU má spolupracovat s fotoaparáty o maximálním rozlišení až 200 Mpx.

Jako jedna z prvních nasadí Dimensity 1200 značka realme

Realme bude jednou z prvních, která vybaví svou připravovanou vlajkovou loď procesorem MediaTek Dimensity 1200. Tvrdí to zakladatel a CEO realme Sky Li: „Jako popularizátor sítí páté generace jsme se zavázali přinést 5G smartphony s trendy designem a silným výkonem uživatelům po celém světě. V roce 2021 realme proto uvede smartphone, který bude vybaven nejnovější generací 5G mobilního čipu Dimensity od společnosti MediaTek, s níž dlouhou dobu úzce spolupracujeme“.

Společnost realme již v minulosti uvedla na trh několik modelů vybavených procesory řady Dimensity a má zkušenosti s optimalizací a přizpůsobením čipů. Příkladem je model realme X7 Pro s trendy designem, kvalitním displejem a 65W rychlonabíjením je vybaven doposud nejvyšším typem čipu Dimensity 1000+. Spolupráce realme s MediaTekem přinesla i další 5G modely, třeba realme 7 5G - dostupný telefon s podporou sítí páté generace, který má ve svých útrobách čip Dimensity 800U.

Představitelé realme u příležitosti představení nového čipu od MediaTeku prozradili, že realme v příštích měsících představí další špičkové produkty s dvojí platformou a hned dvě vlajkové lodi.

realme-7-5g-baltic-blue

Realme 7 5G: dostupný telefon s podporou sítí páté generace, s čipem Dimensity 800U. | foto: realme

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.