Menu

Rychlejší Wi-Fi síť díky 5 GHz

22.04.2018 15:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Rychlejší Wi-Fi síť díky 5 GHz

Rychlejší Wi-Fi síť díky 5 GHz | foto: CHIP

Používáte-li běžný Wi-Fi router, obvykle funguje na frekvenci 2,4 GHz. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale problém je, že v této frekvenční oblasti je poměrně plno, protože ji využívají také bezdrátové telefony, Bluetooth zařízení, bezpečnostní kamery a samozřejmě i okolní bezdrátové sítě. 

Naproti tomu pásmo 5 GHz není zdaleka tak zaplněné. Routery Wi-Fiac, které 5GHz síť podporují, kromě toho nabízejí i další funkce a lepší šíření signálu. Podstatně se zlepšila modulace, která v tomto případě využívá více virtuálních kanálů s až »256 QAM«, což je standard pro satelitní přenosy. To vše zajišťuje vyšší přenosové rychlosti. Jedinou nevýhodou je to, že 5GHz síť má kratší dosah. I tak stojí přechod na ni zvažovat, pokud váš router je standardu n nebo ac, tedy konkrétně IEEE-802.11ac. Jestliže router tohoto standardu nemáte, podívejte se na náš Top10 anějaký z široké nabídky si vyberte.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení