Menu

Rychlý SSD disk Adata

03.04.2017 15:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Rychlý SSD disk Adata

Rychlý SSD disk Adata | foto: CHIP

Adata Technology představila 2,5“ SATA SSD disk SU700 založený na technologii 3D NAND. Výkon podle výrobce vzrostl až na 560 MB/s při čtení a 520 MB/s při zápisu, celková kapacita dosáhla až 960 GB. 

Společnost Adata pokračuje v posunu své produkce směrem k výhradnímu využívání vrstveného 3D NAND. SU700 používá technologii 3D NAND Flash, která je spolehlivější, efektivní a celkově rychlejší než předchozí verze 2D NAND. Využívá také řadiče Maxiotek a vlastní obvody a firmware Adata.

SU700 dosahuje podle výrobce rychlostí až 560 MB/s pro čtení a 520 MB/s pro zápis. Také nabízí až 80K IOPS, přičemž všechny výkonové metriky zůstávají stabilní i při vyšších zátěžích, čemuž napomáhá zejména řadič a firmware podporující mód WriteBooster. Udržovat maximální přenosové rychlosti umožňuje disku SU700 také technologie SLC caching (pSLC). Systém pro řízení taktovací frekvence zase bedlivě sleduje vytíženost SSD disku, takže dokáže udržet rovnováhu mezi výkonem, spotřebou a dlouhou životností.

Adata navrhla disk tak, aby bez jakýchkoliv překážek pro uživatele zvládal 256bitové šifrování AES a technologii pro opravu chyb Agile error correction. Podporována je také virtuální obnova parity, takže data jsou chráněna proti ztrátě dokonce ještě více. ADATA nabízí SU700 v kapacitách 120 GB, 240 GB, 480 GB a 960 GB. Všechny se mohou pochlubit ukazatelem MTBF (střední čas mezi poruchami, mean time between failures) na úrovni 2 milionů hodin. Dalším důležitým ukazatelem kvality je TBW (terrabytes written), který u 960GB verze dosáhl hodnoty 560 TB, což dokládá jeho dlouhou životnost. SSD disky SU700 jsou navíc k dispozici s nadstandardní tříletou zárukou.

Uvidíme, jak se disku bude dařit v našich srovnávacích testech SSD disků. Model Adata Ultimate SU800 256GB (ASU800SS-256GT) si v nich vede velmi dobře.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení