Menu

Samsung bojuje s problémy: produkce oblíbených mobilů Galaxy bude výrazně omezena

01.06.2022 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung bojuje s problémy: produkce oblíbených mobilů Galaxy bude výrazně omezena

Samsung bojuje s problémy: produkce oblíbených mobilů Galaxy bude výrazně omezena | foto: Taan Huyn/Unsplash

Důsledky války na Ukrajině pociťuje také společnost Samsung. Podle aktuálních zpráv nyní výrobce musí reagovat na ekonomickou situaci a výrazně omezit výrobu smartphonů.

Oživení světové ekonomiky po covidové pandemii bylo pomalejší, než se očekávalo. Navíc se do jejího současného vývoje významně promítá probíhající válka mezi Ruskem a Ukrajinou. A dopady pociťuje i společnost Samsung.

Výrobce oblíbených smartphonů Galaxy se musí těmto podmínkám přizpůsobit. Na trhu smartphonů si chce udržet svou pozici a do budoucna i nadále růst. Nová zpráva z Jižní Koreje naznačuje, že se výrobce rozhodl v letošním roce snížit objem výroby smartphonů o 30 milionů kusů.

Samsung letos pravděpodobně vyrobí o 30 milionů smartphonů Galaxy méně

samsung

Celosvětová ekonomická situace, do které se promítá i přetrvávající válka na Ukrajině, přinutila vedení Samsungu k rozhodnutí o krácení výroby. Dotkne se jak modelů nižší a střední třídy, tak i špičky v nabídce. | Zdroj: Zana Latif/Unsplash

Zprávy od Samsungu uvádí, že společnost snižuje své výrobní cíle pro své modely nižší až střední třídy, a nosné typy. Samsung plánoval v roce 2022 vyrobit 310 milionů smartphonů, ale nyní se rozhodl toto číslo snížit na 280 milionů kusů.

Celosvětová hospodářská situace ale poptávku utlumila. Světové trhy se v současnosti potýkají s nejvyšší inflací. V jejím důsledku lidé neutrácejí tolik peněz za nákup nové techniky a týká se to i smartphonů.

Zdroj: TechCrunchMk.co.kr

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení