Menu

Samsung dodal přes 100 milionů smartphonů Galaxy s nebezpečnou zranitelností

28.02.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung dodal přes 100 milionů smartphonů Galaxy s nebezpečnou zranitelností

Samsung dodal přes 100 milionů smartphonů Galaxy s nebezpečnou zranitelností | foto: Daniel Romero/Unsplash

Výzkumníci univerzity v Tel Avivu zjistili, že více než sto milionů smartphonů Samsung Galaxy bylo dodáno s významnou bezpečnostní chybou. Zneužitím této zranitelnosti zločinci mohli získat přístup ke smartphonům.

Výrobce Samsung je v poskytování bezpečnostních aktualizací pro svá zařízení poměrně zběhlý a často je uvolňuje dříve, než se o to postará Google. Mnoho smartphonů, které se prodávaly v posledních dvou letech, ale bylo dodáno s nepříjemnou bezpečnostní chybou, která hackerům umožňovala získat z napadených zařízení důvěrné informace.

Výzkumníci z izraelské univerzity v Tel Avivu zjistili, že u několika modelů Galaxy S8, S9, S10, S20 a S21 nebyly správně uloženy kryptografické klíče, což hackerům umožnilo získat uložené informace včetně citlivých údajů, jako jsou například hesla.

Zranitelnost zařízení Samsung: uživatelé starších verzí systému Android by měli aktualizovat

samsungkeyboard

Zjištěná zranitelnost už sice byla několika záplatami odstraněna, ale zvlášť uživatelé, kteří ještě mají některý ze starších modelů smartphonů Galaxy, by měli stav aktualizací prověřit. | Zdroj: Jose Fontano/Unsplash

Ve zprávě o zjištěné chybě experti popisují, jak se jim podařilo obejít bezpečnostní opatření v zařízeních Samsung. Většinou jde o specifické technické věci, kterým porozumí jen specialisté v oblasti bezpečnosti. Přesto zůstává důležitá otázka: měli bychom se obávat?

Odpověď zní ne, a to především proto, že uvedené problémy už byly Samsungem odstraněny. Výrobce byl o problému informován ihned po jeho zjištění. První oprava byla vydána v rámci bezpečnostní záplaty v srpnu 2021, a další zranitelnost byla opravena v rámci záplaty z října 2021.

Pokud ve svém telefonu máte ještě některou ze starších bezpečnostních záplat, měli byste neprodleně aktualizovat.

Zdroj: The Register

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení