Menu

Samsung Galaxy A54 a vše co víme: cena, specifikace a kdy vyjde

03.01.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Samsung Galaxy A54 a vše co víme: cena, specifikace a kdy vyjde

Samsung Galaxy A54 a vše co víme: cena, specifikace a kdy vyjde | foto: Samsung / Galaxy A53 press kit

Samsung má ve vlajkovém segmentu dvě hlavní řady: S a Z. Minimálně stejně úspěšná je však i řada telefonů střední třídy Galaxy A. Nástupce posledních bestsellerů se bude jmenovat Galaxy A54 a my již víme, jakou výbavu a cenu přinese.

Řada Galaxy A je v portfoliu Samsungu přiřazena k těm levnějším strojům. Najdeme zde základní produkty, tzv. low-endy, ale také poctivou střední třídu se znamenitou výbavou. Jedním z nejoblíbenějších korejských telefonů roku 2022 byl bezesporu Galaxy A53, jehož nástupce se bude jmenovat Galaxy A54. Jaké nabídne specifikace

Specifikace a výbava

Na svém twitterovém profilu naznačil základní obrys výbavy a specifikací tohoto telefonu tipér a lovec úniků Yogesh Brar (@heyitsyogesh). Podle něj přinese telefon zásadní zlepšení v několika segmentech.

Tím prvním by měl být bezesporu výkon. Novinka má disponovat čipovou sadou Exynos 1380, která však ještě nebyla představena. Podle nedávného úniku benchmarku Geekbench půjde o čipset s 2 silnými jádry a 6 slabšími. Kolem a kolem má jít o pořádně vylepšený loňský procesor Exynos 1280. Chybět nebude ani 5G konektivita.

Z dalších specifikací bychom se měli dočkat 6 nebo 8 GB RAM, 128 nebo 256 GB uživatelské paměti, Androidu 13 s grafickou nadstavbou One UI 5.0, 5000mAh baterie s podporou 25W nabíjení (stále jen kabelem) a také zvýšené odolnosti IP67 (částečná ochrana před vodou a prachem).

| Zdroj: liTech / YouTube

K dispozici bude dále 6,4″ AMOLED zobrazovač s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, s největší pravděpodobností bude displej rovný, plochý a na horní hraně vyříznutý. Uvnitř samotného zobrazovače bude schovaná také optická čtečka otisků prstů. Fotoaparáty nabídne Galaxy A54 tři: 50Mpx hlavní s optickou stabilizací, 12Mpx širokoúhlý a 5Mpx doplňkový (makro nebo hloubkový). Přední kamerka má slibovat 32Mpx rozlišení.

Galaxy A54 cena

Zbývá vyřešit cena a také dostupnost nových Áček od Samsungu. Spekulace posledních týdnů hovoří o jarní premiéře – nejpravděpodobněji v březnu nebo dubnu, tedy až po veletrhu MWC v Barceloně. A cena Galaxy A54? Loňský model vstupoval na trh za necelých 12 tisíc korun. Zdražovat by Korejci neměli, nižší cenovku však rovněž nelze očekávat.

Zdroj: Android Authority, @heyitsyogesh / Twitter, Geekbench

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení