Menu

Samsung je v krizi: jihokorejský výrobce zřejmě bude muset učinit drastický krok

23.11.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung je v krizi: jihokorejský výrobce zřejmě bude muset učinit drastický krok

Samsung je v krizi: jihokorejský výrobce zřejmě bude muset učinit drastický krok | foto: Babak Habibi/Unsplash

Výrobce oblíbených modelů smartphonů Galaxy se potýká s problémy. Jeho prodejní čísla v posledních měsících prudce klesla. Vedení v té souvislosti zřejmě sáhne k nepopulárním opatřením.

Podle informací korejského zpravodajského portálu ET News vedení Samsungu plánuje v prosinci uzavřít svou největší továrnu ve Vietnamu. Zdroje hovoří o tom, že by k uzavření mělo dojít dočasně, a to přibližně po dobu 15 dnů. Zdá se, že jde o reakci Samsungu na pokles prodejů a následné přeplnění skladů.

Kompletní inventura zásob je plánována už na konec listopadu. Je docela možné, že do té doby už dojde k částečnému omezení výroby.

Samsung chce uzavřít svůj největší závod: jaký to bude mít dopad na výrobu Galaxy S23?

samsungs22

Vietnamské výrobní linky společnosti Samsung, kde se vyrábějí smartphony, budou v prosinci na dva týdny odstaveny. | Zdroj: Marios Gkortsilas/Unsplash

Podle zdrojů ETNews pracují zaměstnanci největší továrny Samsungu od června pouze tři až čtyři dny v týdnu. Nicméně úplné zavření továrny by bylo pro výrobce velmi neobvyklým opatřením, protože z vietnamského závodu pochází přibližně 60 % všech smartphonů Galaxy.

Prozatím není jasné, jaký by tento krok měl vliv na výrobu nových modelů Galaxy S23. Ty by měly být představeny na začátku února nadcházejícího roku. Je pravděpodobné, že zůstanou zachovány alespoň výrobní linky pro produkci nových vlajkových modelů. Výroba komponent už zde byla zahájena.

Zdroj: ETNews

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.