Menu

Samsung obchází svá pravidla aktualizací: starší oblíbený model Galaxy ještě dostane update

21.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung obchází svá pravidla aktualizací: starší oblíbený model Galaxy ještě dostane update

Samsung obchází svá pravidla aktualizací: starší oblíbený model Galaxy ještě dostane update | foto: Adrien/Unsplash

Jeden z dřívějších modelů oblíbené řady Samsung Galaxy byl už vyřazen z programu bezpečnostních aktualizací Androidu. Nyní výrobce své rozhodnutí přehodnotil a zařízení přeci jen aktualizuje.

Samsung postupuje proti vlastním pravidlům poskytování aktualizací a bezpečnostních záplat, ale uživatelé na tom vydělají. Podle informací webu SamMobile v příspěvku "5-year-old Galaxy S8, Galaxy S8+ get new software update" jeden ze starších modelů smartphonů ještě dostane bezpečnostní aktualizace operačního systému. Svého času se Samsung S8 těšil velké oblibě mezi uživateli, nyní už jsou verze S8 a S8 Plus pět let staré.

Mimo jiné to znamená, že tato zařízení už byla vyřazena z aktualizačního cyklu Samsungu. Výrobce totiž slibuje, že aktualizaci bude pro jednotlivá zařízení poskytovat po dobu čtyř let po jejich uvedení na trh. Pro Galaxy S8 ale výrobce nyní udělal výjimku. Novou verzi Androidu sice uživatelé už nedostanou, nicméně pro jejich zařízení ještě budou poskytnuty bezpečnostní aktualizace.

Galaxy S8: proč se Samsung rozhodl mobily ještě aktualizovat?

samsungs8update

Modely Galaxy S8 a S8 Plus jsou ještě i dnes velmi oblíbené. Proto se Samsung rozhodl i přes jejich stáří pěti let pro ně uvolnit bezpečnostní aktualizace. | Zdroj: Jose Fontano/Unsplash

Poskytované updaty pro Galaxy S8 a S8 Plus obsahují listopadovou aktualizaci pro smartphony se systémem Android. Novější zařízení už byla dodávána s prosincovou aktualizací. Záplata odstraňuje některé bezpečnostní mezery a pomáhá se stabilitou operačního systému. Zpočátku bude testována ve Francii, ale postupně by měla být uvolňována i pro další země.

Jakmile bude k dispozici, uživatelé smartphonu S8 nebo jeho většího bratra S8 Plus by si aktualizaci měli určitě stáhnout a instalovat. Mělo by se to stále týkat velkého počtu uživatelů. To je i jeden z důvodů, proč Samsung v tomto případě porušil své vlastní pravidlo a pro pět let staré zařízení stále ještě aktualizace poskytl.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení