Menu

Seagate a Western Digital: pozor na disky a NAS

24.10.2015 20:41 | Karel Kovar + Přidat komentář
Seagate a Western Digital: pozor na disky a NAS

Seagate a Western Digital: pozor na disky a NAS | foto: CHIP

V NASu od firmy Seagate a externích discích My Passport od společnosti Western Digital byly nalezeny závažné zranitelnosti!

Když se řekne zranitelnost, většina uživatelů si představí chyby v softwaru. V poslední době se ale hackeři začínají zaměřovat i na hardware a hledat chyby v něm – tedy přesněji ve firmwaru, nebo v softwaru, který ho ovládá. A důkazem je i nejnovější „aféra“ týkající se pevných disků. Bezpečnostní expert Eric Windisch objevil v Central NAS od firmy Seagate zranitelnost, která umožňuje získat administrátorský přístup k systému a tím i k souborům na něm uloženým. Další zranitelnost byla nalezena v discích My Passport od společnosti Western Digital. V podstatě jde o backdoory umožňující přístup k souborům bez zadání hesla. Zmiňované firmy byly o všech nalezených problémech informovány, podle expertů ale zatím k nápravě nedošlo. Další informace o této kauze najdete na serveru SecurityWeek (http://www.securityweek.com/several-flaws-found-wd-seagate-storage-devices).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení