Menu

Sedminásobný USB-C rozbočovač pro MacBooky

17.01.2018 12:53 | Milan Loucký + Přidat komentář
Sedminásobný USB-C rozbočovač pro MacBooky

Sedminásobný USB-C rozbočovač pro MacBooky | foto: CHIP

Kingston předvedl na nedávno proběhlém veletrhu CES 2018 v Las Vegas mimo jiné sedminásobný rozbočovač USB-C pro počítače MacBook.

Toto zařízení, nazvané Nucleum je rozbočovačem USB-C typu 7v1, který rozšiřuje možnosti funkčního využití novějších modelů MacBooků s omezeným počtem portů USB typu C. Hub Nucleum se tak přidává k USB flash disku Bolt, který rozšiřuje úložnou kapacitu iPhonů a iPadů, jako další součást řady produktů Kingston určených pro mobilní životní styl.

Nucleum je ideální rozbočovač (hub) pro novější modely MacBooků, protože poskytuje další USB porty typu C i A a navíc má port HDMI a sloty pro paměťové karty SD/microSD.

Rozbočovač Nucleum je vybaven několika porty a jeho účelem je umožnit snadné připojení běžného příslušenství, které uživatelé používají – například myš, klávesnici a také druhý monitor. Uživatelům ulehčí práci se systémem, protože všech sedm portů je možné používat současně. Díky rozbočovači Nucleum lze například napájet MacBook® a současně mít připojený externí pevný disk a k tomu dobíjet iPhone®.

Mezi porty USB 3.0 (na jakémkoli zařízení nebo počítači) a zařízeními Wi-Fi, jako jsou routery nebo bezdrátové myši a klávesnice, se může někdy vyskytnout elektromagnetické rušení (EMI – electromagnetic interference). Širokopásmový šum, jejž generuje datové spektrum USB 3.0, může ovlivnit bezdrátové rádiové přijímače vysílající v pásmu 2,4 GHz, pokud jsou obě zařízení v těsné blízkosti. Elektromagnetické rušení je u hubu Nucleum potlačeno díky stínění a vhodně navrženému umístění portů. Porty USB jsou vybaveny stíněním a porty USB typu A a C jsou umístěny naproti sobě, a nikoli vedle sebe. Tím se možnost elektromagnetického rušení snižuje, a navíc toto fyzické provedení poskytuje větší prostor mezi porty, aby bylo možné snadno připojovat zařízení a napájecí adaptéry různých velikostí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení