Menu

Šetřete SSD disk nastavením prohlížeče

17.11.2016 14:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Šetřete SSD disk nastavením prohlížeče

Šetřete SSD disk nastavením prohlížeče | foto: CHIP

Levné SSD disky zvládnou jen omezený počet přepisů a pak může dojít k opotřebení jednotlivých paměťových buněk – hlavně v případě, kdy na disku zbývá málo místa. 

Poměrně velkou zátěž pro SSD disk přitom představují webové prohlížeče. Ty totiž v podstatě neustále zapisují na disk velké množství dat, která pak zase mažou. Ukládají si například otevřené webové stránky, aby je bylo možné v případě pádu zase rychle obnovit. Například prohlížeč Firefox ukládá zálohu stránek do souboru recovery.js každých 15 sekund, dále ukládá cookies, historii a další data, což může představovat i několik desítek GB dat denně.

Pokud chcete zápisy omezit, do adresního řádku Firefoxu napište »about:config«, potvrďte, že budete opatrní, a v seznamu předvoleb najděte »browser.sessionstore.interval«, což je časový interval zápisů zálohy, jehož implicitní hodnota je »15 000«, tedy 15 sekund. Zvýšením této hodnoty frekvenci zápisů omezíte.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení