Menu

Šikovnější než Outlook a Kalendář Google: praktická aplikace pro denní plánování

23.02.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovnější než Outlook a Kalendář Google: praktická aplikace pro denní plánování

Šikovnější než Outlook a Kalendář Google: praktická aplikace pro denní plánování | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Jeden meeting střídá druhý a mezitím bezpočet urgentních e-mailů – zní vám to povědomě? V podobných situacích může pomoci bezplatná aplikace Make Time, která slouží k plánování času.

Kalendář je přeplněný schůzkami a čas je blokovaný různými aktivitami. Do toho nekončící záplava e-mailů a k tomu všemu se ještě musíte soustředit na svou práci. Make Time je mobilní aplikace, která chce v podobných situacích nabídnout řešení. Je k dispozici pro nejrozšířenější platformy Android a iPhone a správa denního harmonogramu její pomocí by vám měla uvolnit ruce pro větší soustředění na každodenní rutiny i volný čas.

Aplikace je založena na konceptu ze stejnojmenné knihy, a proto se vydává jinou cestou, než většina jiných aplikací pro plánování denního režimu. Nejde jen o to, využívat den co nejefektivněji, ale soustředit se na určitou věc.

maketime-logo

Make Time – Android App 1.0.1

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Praktická aplikace pro smartphony s Androidem slouží k produktivnímu plánování denního harmonogramu.

Stáhněte si
maketime-logo

Make Time iPhone-App 1.0.1

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatná aplikace pro mobilní platformu Apple pomáhá vyšší produktivitě během dne.

Stáhněte si

 

Make Time: správná koncentrace

maketime

Aplikace pomáhá zvýšit efektivitu stanovením hlavního úkolu dne, jeho splnění se podřizuje vše ostatní. | Zdroj: Google Play/Make Time

Aplikaci si lze bezplatně stáhnout ať už z Google Play nebo z App Store. Při prvním spuštění poskytne stručný přehled metody ovládání. Aplikace se každý den stará o takzvaný »Highlight«, středobod dne, to by měl být v daný den nejdůležitější úkol anebo jeho největší radost. Toto téma je poté pevně zakotveno pro každý den.

To se provádí pomocí integrovaného kalendáře: můžete si přetáhnout Highlight do konkrétního časového úseku, kdy kromě tohoto úkolu neděláte nic jiného a soustředěně pracujete pouze na něm. Můžete to naplánovat také prostřednictvím synchronizace s vaší obvyklou aplikací kalendáře aniž byste museli hledat, kde už jsou naplánovány další schůzky.

Když je čas zahájit činnost na »Úkolu dne«, můžete pomocí časovače v aplikaci zastavit čas a soustředit se pouze na svou práci. Aplikace vám napoví, abyste ztlumili svůj smartphone a další zařízení, nekontrolovali příchozí e-maily a nenechali se vyrušovat jinými podněty. Na konci dne si také můžete zodpovědět několik otázek abyste si pro sebe zdokumentovali, jak dobře proběhla vaše koncentrace na konkrétní činnost a jaké metody jste při tom použili.

Cílem této metody je díky »Highlights« na jedné straně preferovat a propracovat důležité úkoly, a na straně druhé zjistit, jaká metoda koncentrace pro vás funguje nejlépe. Poté, co budete s aplikací pracovat týden až dva, stanovení priorit by se pro vás mělo v mnohém zjednodušit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení