Menu
CHIP Speedtest

Šikovný nástroj to umožňuje: změna uživatelského rozhraní Windows

11.02.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovný nástroj to umožňuje: změna uživatelského rozhraní Windows

Uživatelské rozhraní Windows nemají zrovna všichni v oblibě, ale je standardní na většině nových počítačů.

Pokud jste s Windows zvyklí pracovat a přitom už máte dost klasického designu, zcela změnit ho můžete pomocí bezplatného nástroje Cairo Desktop. Windows jsou nejpoužívanějším operačním systémem. Ne každý uživatel je ale fanouškem jeho operačního rozhraní. Díky štíhlému a bezplatnému nástroji Cairo Desktop lze klasický vzhled Windows změnit. Funguje to od verze Windows Vista do současných Windows 10.

Cairo Desktop přichází s vlastním hlavním panelem, přizpůsobitelnou nabídkou programů a dymanickou plochou. Je hezké, že se v průběhu instalace programu můžete rozhodnout, zda si ponecháte klávesové zkratky prostředí Průzkumníka Windows nebo budete nově používat ty z Caira. Změnu ale můžete také provést později.

Aktualizovaná verze 0.3.6906 s sebou přínáší spoustu inovací a změn. Nyní konečně lze přetáhout soubory na ikonu programu na hlavním panelu a otevře se příslušná aplikace. Kromě toho nyní můžete nastavit pozadí plochy přímo v nastavení Caira. Aktualizace také vyřešila řadu problémů se zobrazením a vylepšila navigaci. Popis všech 39 změn najdete v oficiálním changelogu.

cairodesktop-logo

Cairo Desktop 0.3.6906

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj Cairo Desktop nahrazuje konvenční desktop Windows vlastním hlavním panelem a přizpůsobitelnou nabídkou Start.

Stáhněte si

Cairo Desktop: alternativní uživatelské rozhraní pro Windows

cairodesktop1

Alternativní uživatelské rozhraní pro Windows vypadá celkově úhledněji a má některé praktické funkce, které v klasických Windows nenajdete.

Čtěte dále → Jak se s programem pracuje

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení