Menu

Šikovný skener fotografií a navíc zdarma: aplikace od Google digitalizuje vaše obrázky

31.10.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovný skener fotografií a navíc zdarma: aplikace od Google digitalizuje vaše obrázky

Šikovný skener fotografií a navíc zdarma: aplikace od Google digitalizuje vaše obrázky | foto: Roman Kraft/Unsplash

Pomocí aplikace Fotoskener od Fotek Google můžete snadno a rychle digitalizovat své analogové fotky. S její pomocí dosáhnete překvapivých výsledků.

Bezplatný nástroj Fotoskener od Fotek Google, který je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS, vám pomůže digitalizovat všechny fotografie a zpřístupnit je v online aplikaci Fotky Google. Stačí požadovaný snímek co nejrovnoměrněji nasvítit, v prostředí aplikace jej naskenovat a fotografie bude hned k dispozici v digitální podobě. Digitalizovanou fotku jde pak snadno dále zpracovávat, a to při zachování vysoké kvality. Fotoskener má rozlišení až 5 MPx.

Rychlost aplikace vás potěší. Pokud skenujete za optimálních podmínek a aplikace nebude muset nasazovat žádné optimalizace, můžete deaktivovat funkci "Odstranění odlesků" a snížit tak počet skenovacích cyklů na jeden. To dále zvýší celkovou rychlost.

Fotoskener od Google: digitalizace analogových fotek

googlephotoscanner

Nové funkce v aplikaci digitalizaci významně ulehčují. | Zdroj: Fotoskener od Fotek Google

Papírové fotografie a fotoalba jsou stále oblíbenou vzpomínkou na staré časy. Nevýhodou je, že s rostoucí digitalizací, která zasahuje mnoho oblastí našich každodenních životů, se na drahocenné snímky v krabicích od bot usazuje prach a prohlížíme si je jen zřídka. Digitalizace pomocí stolních skenerů nebo alespoň skenerů přizpůsobených pro fotografie, je buď drahá, nebo příliš zdlouhavá. A také dává smysl pouze u skutečně sběratelských snímků.

Google ale v podobě Fotoskeneru nabízí aplikaci pro smartphone, která vám právě takový komplikovaný proces ušetří. Ačkoliv Google svou aplikací neobjevil nic převratného, v praxi funguje mnohem lépe, než jak jsme viděli už dříve u konkurence.

O to se starají automatické a editační funkce. Z digitálního obrazu jsou například automaticky odstraněny rušivé odrazy. Navíc aplikace umožňuje provádět v mobilním telefonu korekce perspektivy a automaticky ořezává snímky na nejlepší velikost a rozlišení. Obecně je kvalita skenů velmi vysoká.

Toho Fotoskener dosahuje i tím, že pracuje s několika skenovacími cykly a může tak vybrat a použít nejlepší části snímku. Všechny fotografie samozřejmě poté můžete následně upravovat v aplikaci Fotky Google. Digitalizované obrázky jsou k dispozici v cloudu stejně jako všechny ostatní snímky, které fotíte mobilem.

Aplikace, která dává smysl

Pokud hledáte způsob, jak digitalizovat staré analogové fotky pomocí chytrého mobilu, aplikace Fotoskener od Google je správnou volbou. Díky funkcím automatické korekce spolehlivě odvádí svou práci a s jejím výsledkem budete spokojeni.

Zdroj: Fotoskener od Fotek Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení