Menu

Síťové úložiště vhodné i pro kamerové systémy

16.01.2012 10:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Síťové úložiště vhodné i pro kamerové systémy

Síťové úložiště vhodné i pro kamerové systémy | foto: CHIP

Společnost Iomega oznámila uvedení nového síťového úložiště Iomega StorCenter ix2 Network Storage. Síťové úložiště se dvěma diskovými pozicemi je k dispozici v několika konfiguracích. Je navrženo pro sdílení obsahu a ochranu dat, stejně jako pro cloud computing a kamerové systémy v malých firmách, pracovních skupinách, vzdálených firemních pobočkách.

Nové zařízení Iomega StorCenter ix2 využívá technologie podnikových úložišť EMC a nabízí kapacitu až 6 TB síťového úložiště. Nové úložiště je vybaveno řadou pokročilých technologií. Mezi ně patří integrované funkce pro kamerové systémy s možností připojení až pěti IP kamer. Uživatelé také mohou využívat funkcí cloudového zálohování prostřednictvím poskytovatelů služeb Mozy, Amazon S3 a EMC Atmos a také technologii osobního cloudu Iomega, která do sdílení a ochrany dat vnáší jednoduchost a všestrannost bez dalších měsíčních poplatků.
Bezdisková jednotka umožňuje uživatelům osadit zařízení podle vlastní potřeby a finančních požadavků. Částečně osazená jednotka s jedním diskem o celkové úložné kapacitě 1 TB, 2 TB či 3 TB dává uživatelům volnost k pozdějšímu navýšení kapacity druhým diskem. Plně osazená konfigurace se dvěma disky s celkovou úložnou kapacitou 2 TB, 4 TB či 6 TB nabízí okamžitou ochranu dat prostřednictvím funkce zrcadlení (RAID).
Všechny tři konfigurace Iomega StorCenter ix2 Network Storage – částečně osazená, plně osazená i bezdisková – by měly být celosvětově k dispozici v únoru.

Využití v bezpečnostních kamerových systémech

Kamerové systémy pro sledování vnitřních či vnějších prostor jsou v současnosti pro množství organizací nevyhnutelnou nutností. Oproti omezením standardního řešení DVR přináší StorCenter ix2 v případě instalací s menším počtem kamer ekonomické výhody trvalé dostupnosti a přístupu k síťovému úložišti.
Zařízení StorCenter ix2 disponuje podporou až pěti síťových kamer UPnP  od společností Axis, Bosch či Panasonic. Bezpečnostní IP kamery mohou nahrávat a ukládat video přímo do úložiště StorCenter ix2 bez potřeby připojení k dedikovanému počítači. Uživatelé tak mají možnost rychlého přehrávání záznamů i živého obrazu přímo z kamer.
StorCenter ix2 ukládá video ve formátu MPEG-4. Uložené videosoubory je možné po uplynutí určeného času či po překročení určité velikosti záznamu automaticky odstraňovat. Zařízení také obsahuje integrovanou službu Axis Video Hosting Service (AVHS) pro místní i hostovanou cloudovou správu videokamer a úložišť bezpečnostních záznamů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení