Menu

Skrytá funkce WhatsApp: Co se stane, když pošlete emoji s hvězdičkami

22.05.2023 10:59 | Josef Mika + Přidat komentář
Skrytá funkce WhatsApp: Co se stane, když pošlete emoji s hvězdičkami

Skrytá funkce WhatsApp: Co se stane, když pošlete emoji s hvězdičkami | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

V aplikaci WhatsApp můžete měnit styl písma tak, že k textu přidáte určité speciální znaky. Podobný efekt mají kombinace znaků také u emotikonů - ze smajlíků se však nestane kurzíva ani tučné písmo.

Hvězdička * před a za slovem nebo pasáží textu jej zvýrazní tučně. Podtržítko _ před a za zprávou ji označí jako kurzívu. Tilden ~ způsobí, že se váš text zobrazí jako přeškrtnutý.

Věděli jste ale, že speciální znaky také formátují emoji?

Za normálních okolností se smajlíci vždy zobrazují větší, jakmile jsou odeslány samostatně a bez textu. Mnoho uživatelů však rozdíl ve velikosti vnímá negativně, protože piktogramy jsou mnohonásobně větší než psaný text.

Jak zmenšit velikost zvětšených emotikonů ve zprávě WhatsAppu

whatsappsm

Jednou velký, podruhé malý nebo odsazený: Pomocí speciálních znaků *, _ a ~ již nemusíte posílat jednotlivé emoji v nadměrné velikosti. Zdroj: WhatsApp

Aby se emotikony v budoucnu zobrazovaly menší, můžete v případě, že posíláte ve zprávě pouze jeden, jednoduše použít výše uvedené speciální znaky.

Před a za piktogram umístěte znak *, _ nebo ~ a změňte velikost emoji. Tilda také způsobí, že se smajlík odsadí o něco doprava.

Velikost gifů a samolepek ve zprávách WhatsAppu tímto způsobem měnit nelze. Ty se stále odesílají v obvyklé podobě.

Jak rychle najít speciální znaky

Zadávání speciálních znaků pomocí ASCII kódů je dobrým řešením pro rychlou práci. Stačí stisknout levý Alt a na numerické části klávesnice zadat příslušný kód. Když pak Alt pustíte, objeví se požadovaný znak. Pokud tedy pracujete s WhatsApp klientem na stolním počítači nebo notebooku, pak se vám možná vyplatí znát pár kódů:

* Alt 42

_ Alt 95

~ Alt 126

Zdroj: WhatsApp

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení