Menu

Skype nakonec koupí Microsoft

10.05.2011 17:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Skype nakonec koupí Microsoft

Skype nakonec koupí Microsoft | foto: CHIP

A to za neuvěřitelných osm a půl miliardy dolarů.

Společnost Skype bude nakonec koupena Microsoftem (a ne Facebookem). Obě společnosti se už dohodly a jejich představenstva obchod schválila. Investoři do Skypu si odnesou pěkných osm a půl miliardy dolarů (započítány v to jsou i závazky Skypu, jež Microsoft převezme). Obchod musí ještě schválit příslušné protimonopolní úřady, a to se očekává do konce roku.

Skype se stane samostatnou divizí v rámci Microsoftu. Nynější šéf Skype, Tony Bates (dříve ve firmě Cisco), zůstane v čele a podléhat bude přímo Ballmerovi.

Microsoft tvrdí, že bude Skype nadále rozvíjet, a to i na nemikrosoftích platformách. Koupí Skype získá i nikoli nevýznamné technologické duševní vlastnictví. Přesto je cena za Skype až překvapivě vysoká — působí dojmem, že Microsoftu opravdu záleželo na tom, aby Skype získal právě on, a ne jeho rivalové.

V oblasti společenských a komunikačních služeb Microsoft doposud příliš úspěšný nebyl (kdy jste například naposledy k něčemu užili Messengeru?). Nicméně co samostatná divize by Skype mohl prospívat i pod Microsoftem — míněno co do rozšíření mezi uživatele, jinak je zatím stále ztrátový.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení