Menu

Skype převezme Qik

11.01.2011 16:32 | Redakce Chip + Přidat komentář
Skype převezme Qik

Skype převezme Qik | foto: CHIP

Společnost Skype dnes oznámila uzavření konečné dohody získat Qik, poskytovatele mobilního video softwaru a služeb umožňující uživatelům zachycování, ukládání a rychlé sdílení video znáznamů z celého světa.

Společnost Skype dnes oznámila uzavření konečné dohody získat Qik, poskytovatele mobilního video softwaru a služeb umožňující uživatelům zachycování a ukládání a rychlé sdílení video znáznamů z celého světa. Společnost Qik, se sídlem v Redwood City, Kalifornie, zaměstnává na 60 pracovníků a má také pobočku v Moskvě. Transakce se očekává v lednu 2011. Podmínky akvizice nebudou prezentovány veřejnosti.

Od roku 2006, Qik nabízí řešení pro zachycení a sdílení videoklipů přes mobilní telefony a internet. Filmy mohou být sdíleny v reálném čase, nebo je uložit pro pozdější prohlížení, umožňující video messaging, sdílení a jejich ukládání. Qik je k dispozici na více než 200 mobilních telefonech na platformách Android, iPhone, Symbian, Blackberry a Windows Mobile, a to prostřednictvím partnerství s předními výrobci a distributory, je instalována již při výrobě mobilního zařízení.

Skype a Qik se snaží obohatit komunikaci a sdílení video obsahu na všech zařízeních. Tato akvizice pomůže Yahoo Qik tím, že přidá k rozsahu funkcí nahrávání, sdílení a ukládání. Díky akvizici bude Skype také těžit z odborných znalostí inženýrů Qik za jeho technologii, která optimalizuje streamování videa prostřednictvím bezdrátových sítí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení