Menu

Skype Translator přeloží videohovor

16.12.2014 14:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Skype Translator přeloží videohovor

Skype Translator přeloží videohovor | foto: CHIP

Microsoft oznámil dostupnost programu Skype translator, který je schopen rozpoznávat mluvený text a překládat ho on-line do jiného jazyka. Zatím je podporována angličtina a španělština. Překladač chatů funguje i pro další jazyky.

skype-nahled

Společnost Microsoft, která vlastní Skype, oznámila veřejnou dostupnost programu Skype Translator, což je program pro on-line videokonference, která je schopná rozpoznat řeč a pomocí inteligentní technologie překladu ji on-line převede do jiného jazyka. Zatím jsou podporované jen dva jazyky – angličtina a španělština. U instant messagingu je podporováno více než 40 jazyků. Skype Translator pracuje pod Windows 8.1 a na mobilních zařízeních.

Skype Translator byl v beta verzi dostupný už v minulém měsíci. Program účinně odstraňuje jazykové bariéry, protože umožňuje videohovory, ve kterých účastníci okamžitě vidí přeložené titulky. Systém je schopen se dále učit a vyvíjet. Postupně chce Microsoft podporovat co nejvíce jazyků a platforem na kterých systém poběží. Program si můžete stáhnout a vyzkoušet, nebo se podívat na ukázkové video, kde je zobrazeno, jak lze systém pro překlad využít při výuce. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení