Menu

Skype

10.11.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odposlech VoIP pomocí trojského koně

Odposlech VoIP

Pomocí speciálního trojského koně se jistému švýcarskému softwarovému vývojáři podařilo odposlouchávat zašifrované rozhovory na Skypu. VoIP program je považován za bezpečný, neboť spojení mezi oběma partnery při rozhovoru jsou šifrovaná. Bezpečnostní expert nyní na internetu vystavil zdrojový text nástroje, který se „zaháčkuje" do běžícího procesu Skypu v počítači. Odtamtud trojský kůň slyší každý rozhovor nezašifrovaně, jeho obsah zaznamená do MP3 souboru a ten poté odešle do předem určeného serveru na webu.

Už v roce 2008 se proslýchalo, že takovéto nástroje aktivně nasazuje bavorská justice. Tyto zprávy nebyly ani dementovány, ani potvrzeny. Autor nyní zveřejněného nástroje v minulosti pracoval pro bezpečnostní IT firmy, například pro ERA IT, které údajně vyvíjejí odposlechové programy pro orgány činné v trestním řízení. Před takovýmito útoky může ochránit jenom aktualizace softwaru. Skype už na řešení pracuje.

INFO: www.skype.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení