Menu

Služba mojeID má speciální web

09.11.2010 10:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
Služba mojeID má speciální web

Služba mojeID má speciální web | foto: CHIP

Dva týdny po spuštění služby mojeID zahájil dnes CZ.NIC kampaň s cílem podpořit zájem o mojeID, a to jak u uživatelů internetu, tak poskytovatelů on-line služeb.

Internetové stránky jednoheslo.cz budou nabízet kompletní přehled informací, které se o službě mojeID objevují v médiích, na blozích, diskusních fórech či jiných internetových zdrojích. Pro ty, kteří chtějí být informováni o mojeID ihned, jsou k dispozici také sociální sítě.

MojeID je služba novou službou sdružení CZ.NIC, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není především potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace. MojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID.

Více informací o této službě, která je v provozu od 26. října 2010, je k dispozici na  www.mojeid.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení