Menu

Smartphone s režimem PC: co dokáže Motorola Moto G100

15.06.2021 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone s režimem PC: co dokáže Motorola Moto G100

Smartphone s režimem PC: co dokáže Motorola Moto G100 | foto: Motorola

Moderní chytré telefony mají mnohem větší výkon, než by potřebovaly. Motorola toho využila a svůj model Moto G100 vybavila režimem stolního počítače. Jeho prostřednictvím změníte smartphone v chromebook. Dá se tak i prakticky využít?

Transformace smartphonu na počítač, přesněji řečeno přepnutí jeho režimu na desktop, není úplnou novinkou. Motorola na to jde ale důsledněji, než její konkurenti, jako například Samsung nebo Huawei. Součástí balení je totiž také potřebná dokovací stanice pro připojení monitoru nebo televizoru, a také USB-C kabel s HDMI připojením. Motorola tomu říká Ready For systém. Stačí tedy jen přes Bluetooth připojit klávesnici a myš, a smartphone lze používat téměř jako plnohodnotný počítač.

Samozřejmě chybí profesionální programy, na které jste zvyklí z prostředí Windows nebo Mac. Vzhledem k tomu, že základem je mobilní operační systém Android, působí Motorola Moto G100 v režimu PC nejvíce jako chromebook. Pokud byste na ní provozovali webové aplikace v prohlížeči, budete z toho mít celkově dobrý dojem i pocit dostatečného výkonu.

motog100

Smartphone Motorola Moto G100 lze využívat i ve funkci chromebooku. Pokud pracujete převážně v prostředí prohlížeče s webovými aplikacemi, není to problém. | Zdroj: Motorola

Režim desktopu je vhodný i pro streamování her, například prostřednictvím služeb Steam Remote Play nebo Xbox Game Streaming, protože Android umožňuje také připojení potřebných ovladačů. Uživatelé, kteří používají notebook nebo stolní počítač pouze pro jednoduché kancelářské úkoly, a sem tam si k tomu zahrají nějakou tu online hru, získají v podobě smartphonu Moto G100 praktické zařízení ve stylu 2 v 1.

Ostatní vlastnosti Motoroly Moto G100 jsou kromě silného výkonu a velmi dobré výdrže akumulátoru spíš průměrné: displej poskytuje dobrý obraz, ale není zcela na špičkové úrovni. Totéž platí pro fotoaparát, který za denního světla pořizuje pěkné snímky, ale za špatných světelných podmínek slábne. Zařízení také postrádá některé standardy vyšší třídy, například plnou certifikaci ochrany proti prachu a vodě. Naopak nechybí slot pro paměťovou kartu a konektor pro kabelová sluchátka.

motog100

Moto G100 nabízí dobrý výkon s dlouhou výdrží na akumulátor. Pokud prominete vyšší hmotnost a nepřesvědčivé focení, jde o dobrý smartphone střední třídy. | Zdroj: Motorola

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení