Menu

Snadný tisk ze zařízení Samsung na tiskárnách HP

15.03.2013 08:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Snadný tisk ze zařízení Samsung na tiskárnách HP

Snadný tisk ze zařízení Samsung na tiskárnách HP | foto: CHIP

HP představilo nové možnosti mobilního tisku, které budou postupně dostupné ve vybraných mobilních zařízeních Samsung.

Nová aplikace pro mobilní tisk přináší uživatelům možnost snadného tisku na téměř 200 modelech síťových tiskáren HP napříč produktovými řadami HP Inkjet a HP LaserJet. Na rozdíl od jiných aplikací pro mobilní tisk na trhu nevyžaduje utilita vyvinutá společnostmi HP a Samsung žádná nastavení, nástroje, ovladače nebo konfiguraci sítě v telefonu, takže mobilní tisk může probíhat okamžitě a pohodlně. Kromě toho je možné provádět nastavení tiskárny a rozšiřujících možností tisku, jako například oboustranného tisku, volbu barevnosti, orientace či typu papíru. Tyto a řadu dalších možností dostanou uživatelé smartphonů Samsung k dispozici ve formě vestavěné aplikace, jejímž prostřednictvím bude tisk na cestách mnohem snazší, což ušetří čas (nejen) mobilních zaměstnanců a uživatelů.

Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objeví ve smartphonu Samsung Galaxy S4, později během letošního roku bude formou upgradu firmwaru dostupná také v chytrých telefonech Samsung Galaxy S III a Note II – i jejich majitelé tedy zdarma získají vestavěnou aplikaci pro bezdrátový mobilní tisk.

Samotný mobilní tisk lze provádět dvěma způsoby: buď využít možnost automatického připojení smartphonu Samsung k HP tiskárně v rámci stejné lokální síti přes Wi-Fi, nebo pomocí technologie HP pro přímý bezdrátový tisk.

Nová aplikace pro mobilní tisk pracuje ve třech jednoduchých krocích: Uživatel nejprve vyberte dokument, fotografie nebo webovou stránku, kterou chce vytisknout, pak zvolí tiskárnu (buď prostřednictvím Wi-Fi sítě nebo napřímo), a nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. Aplikace nabízí i další možnosti pro pohodlný mobilní tisk zahrnující např. volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu na tiskovou frontu – statut dokončení jednotlivých tiskových úloh.

Nová aplikace pro mobilní tisk z vybraných smartphonů Samsung je kompatibilní s téměř 200 tiskárnami HP napříč produktovými řadami HP Inkjet and HP LaserJet.

Samostatné tlačítko pro tisk prostřednictvím nové aplikace bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. e-mailového klienta, prohlížeče webu, galerie fotografií, kontaktů, poznámkového bloku či kancelářského balíku Polaris Office.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení