Menu

Firefoxi, inspiruj se: zajímavý prohlížeč dělá pořádek ve změti karet

20.05.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Firefoxi, inspiruj se: zajímavý prohlížeč dělá pořádek ve změti karet

Firefoxi, inspiruj se: zajímavý prohlížeč dělá pořádek ve změti karet | foto: CHIP

Pokud pracujete s větším množstvím otevřených účtů, nebo máte často více otevřených několik karet najednou, měli byste být zvyklí na chaos v prohlížeči. Bezplatný prohlížeč Biscuit se to snaží změnit: nabízí jednoduché a přehledné uspořádání.

Používáte stejný počítač pro práci i volný čas? Pak jistě víte, jak může být obtížné nezávisle oddělit jednotlivé profily a udržet pořádek v kartách prohlížeče. Některé browsery, jako například Opera nebo Edge Chromium, nyní mají možnost profily oddělit. To ale není optimální, protože i přesto potřebujete více oken.

Biscuit browser přichází se zcela novým konceptem. Open sourcový prohlížeč se loučí s obvyklým zobrazením karet a místo nich nabízí postranní panel. V něm najdete všechny své aplikace a služby samostatně, seřazené do skupin.

Jaká je výhoda? V prohlížeči Biscuit nejen spojíte své oblíbené sociální sítě, ale také všechny služby, které spouštíte prostřednictvím webových stránek. Mnoho typických a hojně užívaných aplikací je už v prohlížeči integrováno, sami si jednoduše můžete přidat další služby. Nástroj také pravidelně rozšiřuje nabídku o nové položky.

Stáhněte si: Biscuit

biscuit-logo

Biscuit 1.2.7

CHIP hodnotí Dobrý

Příliš mnoho otevřených karet v prohlížeči snižuje rychlost. Kompaktní browser Biscuit na to jde jinak – můžete snadno a rychle přistupovat ke všem důležitým aplikacím, aniž byste je museli nechat běžet na pozadí.

Stáhněte si

 

Výhody
bohatý seznam dostupných aplikací
snadné přepínání mezi různými účty
Nevýhody
nelze použít jako jediný prohlížeč

Biscuit Browser: jednoduché seskupování karet

biscuit1

Aplikace je možné jednoduše shromáždit do skupin.

Nastavení prohlížeče je jednoduché. Po instalaci můžete ze seznamu vybrat aplikace, které chcete použít. Ty lze poté rozdělit do skupin, takže lze například oddělit profesionální a soukromé účty. Kdykoliv si ale můžete vytvořit i nové skupiny nebo stávající přejmenovat. Poté je najdete na postranním panelu vlevo a jedním kliknutím tak můžete přepnout ze soukromého účtu na Twitteru na profesionální účet Jira.

V prohlížeči je už integrováno více než 50 služeb a lze je přidat jedním kliknutím jako aplikaci. Patří mezi ně sociální sítě nebo aplikace pro psaní poznámek, ale také často používané služby, jako například Disk Google, Vyhledávání Google nebo Outlook. Pokud hledáte stránky, které ještě nejsou integrovány, můžete je snadno přidat prostřednictvím URL adresy a nahrát vlastní ikonu. Snadno tak lze přidat třeba WhatsApp.

Výhodou je i možnost přidat stejnou stránku několikrát a použít tak různé účty. Biscuit udržuje každou kartu ve vlastním kontejneru. To znamená, že mezi kartami nejsou přenášena data, jak je běžné u nejpoužívanějších prohlížečů. To také zajišťuje větší soukromí a je mnohem pohodlnější pro uživatele, kteří používají u konkrétní služby více účtu.

Šikovné funkce: přepínač aplikací, rozdělené okno a další

biscuit2

Pomocí aplikace Switcher rychle najdete požadovanou službu.

Biscuit ale nenabízí pouze zcela nový způsob ovládání prohlížeče, ale přináší i užitečné funkce, které výrazně usnadňují práci. Kombinací [Ctrl]+O spustíte App Switcher, přepínač aplikací. Jeho nabídka připomíná vyhledávání Spotlight v počítačích Mac a umožňuje uživateli rychle napsat a tím vyhledat aplikaci, a spustit ji.

Kdo si zrovna nelibuje ve větším množství otevřených karet a oken, může použít režim rozdělených oken. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu v postranním panelu můžete na obrazovce otevřít dvě aplikace, paralelně rozdělené vodorovně nebo svisle možnostmi Otevřít vpravo nebo Otevřít dole.

Pokud si občas chcete odpočinout od nepříjemných oznámení, potřebné tlačítko najdete také v postranním panelu. Pak vás nebudou rušit zprávy na schůzkách nebo během poledních přestávek. Oznámení lze také nastavit pro každou službu.

Komfortní při práci a pro sociální sítě

Biscuit je zajímavý experiment a je perfektním doplňkovým prohlížečem některého z běžně používaných. Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem nemůže Chrome nebo Firefox zcela nahradit, některé funkce, jako například podpora doplňků, mu zcela chybí. Pozitivní je však to, že vývojáři stále nové funkce přidávají.

Pokud však v záložkách svých velkých prohlížečů máte mnoho stránek typu Twitter, Evernote, Reddit nebo Feedly, Biscuit nabízí dobou možnost je sdružit. Také je příjemná možnost efektivního rozdělení soukromé a profesionální oblasti bez nutnosti použít více prohlížečů nebo oken.

mohlo by vás také zajímat: jde o nejlepší alternativu Chromu a Firefoxu? prohlížeč vivaldi vypadá opradu skvěle

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.