Menu

Jak se chránit před zvídavými pohledy: Google uvolnil praktickou novou funkci pro mobilní Chrome

31.01.2023 08:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jak se chránit před zvídavými pohledy: Google uvolnil praktickou novou funkci pro mobilní Chrome

Jak se chránit před zvídavými pohledy: Google uvolnil praktickou novou funkci pro mobilní Chrome | foto: Souvik Banerjee/Unsplash

Google chce prostřednictvím nové funkce v internetovém prohlížeči Chrome dopřát uživatelům více soukromí. Browser umožní zamknout karty, které zobrazují osobní údaje.

Internetový gigant na svém blogu představil novou funkci pro mobilní verze svého prohlížeče Chrome. Měla by přispět ke zlepšení ochrany osobních údajů. Jedná se o karty Inkognito.

Pokud dojde k zavření prohlížeče, uspání smartphonu nebo vyvolání jiné aktivity, kvůli které se prohlížeč upozadí, nová funkce karty s osobními údaji uzamkne. Opětovně odemknout půjdou pomocí biometrie, tedy otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje.

Více soukromí v prohlížeči Chrome: jak novou funkci Googlu používat

safermobilechrome

Díky nové funkci v mobilní verzi Chromu Google chce poskytovat více soukromí. | Zdroj: Arkan Perdana/Unsplash

V případě potřeby si uživatelé mohou tuto funkci aktivovat v nastavení, pod položkou "Ochrana osobních údajů a zabezpečení". Pro iOS už je nějaký čas k dispozici, pro uživatele Androidu právě probíhá její postupné uvolňování.

Pokud jste aktualizaci ještě nezískali, můžete si novou funkci vyzkoušet nastavením odpovídajícího příznaku. Jde o experimentální možnost, kterou lze nastavit prostřednictvím adresní řádky prohlížeče.

Zadejte "chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android" a zobrazenou položku nastavte na "Enabled". Prohlížeč restartujte, a poté byste už měli mít možnost funkci uspání karet s osobními údaji používat.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.