Menu

Microsoft způsobuje nové potíže: reklamy ve Windows z ničeho nic blokují celou obrazovku

07.02.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft způsobuje nové potíže: reklamy ve Windows z ničeho nic blokují celou obrazovku

Microsoft způsobuje nové potíže: reklamy ve Windows z ničeho nic blokují celou obrazovku | foto: TheDigitalArtist/Pixabay

Na nepříjemné problémy si v těchto dnech stěžují především zákazníci Windows 10. V jejich systému se objevují reklamy, ve kterých jim Microsoft nabízí vlastní produkty. Dělá to tak, aby byly nepřehlédnutelné.

Microsoft se postaral o to, aby si uživatelé jeho reklam na vlastní produkty skutečně všimli. Inzerce totiž blokuje celou obrazovku a nejde ji jednoduše odkliknout.

Mnoho uživatelů Windows 10 v těchto dnes hlásí zobrazování nabídky zkušební verze služby Microsoft 365, která uživatelům brání k přístupu na pracovní plochu jejich Windows. Děje se tak proto, aby si vynutila zadání čísla platební karty.

Při startu počítače se na některých zařízeních se systémem Windows 10 zobrazuje nabídka zkušební verze služby Microsoft 365, a to v celoobrazovkovém režimu. Reklama, kterou někteří uživatelé označují jako "modrou obrazovku smrti" blokuje celou plochu.

Tlačítka v dolní části obrazovky sice nabízejí volbu "Vyzkoušet zdarma" nebo "Ne, děkuji", ale obě údajně vedou na obrazovku s žádostí o zadání údajů platební karty.

Reklama na Microsoft 365: bez údajů platební karty není pracovní plocha přístupná

reddit

Při práci ve Windows se náhle přes celou obrazovku zobrazí reklama a nejde jí jednoduše odkliknout. | Zdroj: Reddit/ u/whatsurissuebro

Na Redditu jeden z uživatelů uvádí, že musel vložit údaje své karty, aby se rychle dostal zpět ke své pracovní ploše. Poté musel službu znovu zrušit, aby mu předplatné služby Microsoft 365 nebylo účtováno.

Podobnou chybu zaznamenal i další uživatel. Kritizuje špatný design uživatelského rozhraní. Nabídka údajně inzerovala 50% slevu na Microsoft 365 Family. Když kliknul na tlačítko "Ne, děkuji", byl také přesměrován na stránku pro zadání platebních údajů.

Microsoft prozatím chybu neopravil. Je možné, že do reklamy tvůrci umístili špatný odkaz. Také se nedá vyloučit záměr, aby uživatele k předplatnému jednoduše donutila.

Podobná inzerce se zobrazuje také na běžné instalační obrazovce Windows. Uživatelé ale mohou kliknou na tlačítko "Přeskočit". To v uvedené reklamě na Microsoft 365 není možné.

Zdroj: ITProReddit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  drzost microsoftu nezna mezi

  Drzost microsoftu je absolutne skandalni, delaji podrazy uz od 80. let a situace se stale zhorsuje…

  Reagovat na komentář

  peníze hýbou světem

  Jojo, o peníze jde vždy v první řadě. Ještě budeme rádi za Linux a open source aplikace ;-)

  Reagovat na komentář

  Je naivní ..

  .. věřit tomu, že se jedná o chybu …

  Reagovat na komentář